Парафія Преображення Господнього у Кам’янському на Дніпропетровщині відзначила своє 30-річчя

21 березня 2024

13 березня 1994 року в місті Кам’янське, Дніпропетровської області, відбулася знаменна подія — перша Божественна Літургія та заснування парафії Преображення Господнього. Цьогоріч, 17 березня 2024 року, парафія відзначила своє 30-річчя спільно з єпископом-помічником Донецького екзархату УГКЦ владикою Максимом Рябухою.

Урочистості з нагоди ювілею зібрали величну кількість парафіян та гостей: до Кам’янського завітали єпископ-помічник Донецького екзархату Максим Рябуха разом з семінаристами Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, отець-декан Дніпровського деканату Михайло Неїжмак та отець Леонід Бізунов. Особливою радістю стало те, що на свято завітав перший священник парафії — отець Петро Бурак, який 13 березня 1994 року відслужив першу Святу Літургію для 6 парафіян. Завітав на свято також міський голова Андрій Білоусов, який постійно сприяє і допомагає у будівництві храму. Про це розповідає Ангеліна Вовк для пресслужби Донецького екзархату УГКЦ.

Владика Максим Рябуха про силу прощення

З нагоди свята владика Максим звершив урочисту Архиєрейську Божественну Літургію у співлужінні о. Ігора Пагулича, настоятеля парафії, запрошених отців та братів-семінаристів КТДС, які послужили прислугою та співом.

У своїй проповіді владика Максим пригадав про відвагу перших людей, які наважилися в той час, коли Українська Греко-Католицька Церква зазнавала утисків, прийти і сказати: «Боже, я люблю тебе, хочу бути з Тобою і біля Тебе». Саме віра цих перших людей дозволяє кожному з нас знати, що в цьому великому місті є Божий дім.

Зокрема владика Максим пригадав, що вже зовсім скоро розпочнеться Великий піст і для кожного з нас є важливим простити і бути прощеним: «Господь на порозі початку Великого посту 2024 року дає нам кілька цінних порад. Перш за все каже, що кожен новий крок для того, щоб він був легкий, сильний, відважний, добрий має починатися з прощення. Бо коли на твоєму серці тяжіють речі, які не можеш прийняти, які не можеш відпустити, ти не можеш іти вперед. І сьогодні Христос пригадує нам, що відпустити, простити не означає, сказати, що життя не має ніякого сенсу, і всі ті помилки, провини, падіння, гріхи нічого не варті. Зовсім ні. Христос сьогодні пригадує нам, що прощення має у Бозі своє звершення. Простити означає пригадати собі, що не ми є господарями цього життя, на щастя. Але Бог всевишній, всемогутній, милосердний і справедливий, і лише Йому належить суд того, що є правильно і неправильно, добре і зле. І власне у Його руках звершується усе до повноти».

Привітання від міського голови Кам'янського

Опісля урочистої Літургії владика Максим вручив подячні грамоти міському голові п. Андрію Білоусову, засновникам парафії п. Ростиславу Винару, п. Валерію Чорномазу та п. Сергію Злючому, а також о. Петру Бураку та пароху о. Ігорю Пагуличу.

«Хочу привітати всіх з цією подією. Це ювілей — 30 років з дня заснування в нашому місті парафії Української Греко-Католицької Церкви Преображення Господня. Хочу побажати всім здоров’я, довгих літ, щоб Господь якомога скоріше виконав усі наші молитви і приніс мир та перемогу Україні. Зі свого боку, ми також вже говорили, зробимо все для того, щоб у серпні місяці цей храм був вже відкрито і владика міг його освятити», — звернувся до присутніх Андрій Білоусов, міський голова Кам’янського.

Подяка від о. Ігоря Пагулича

За 30 років парафія Преображення Господнього у Кам’янському значно зросла чисельно й духовно. Розвинулися різноманітні служіння, спільноти та катехитична школа. Слова подяки висловив також о. Ігор Пагулич, настоятель парафії, пригадавши всіх присутніх та всіх тих, хто тим чи іншим способом долучився та долучається до творення і розвитку парафії Преображення Господнього.

«Дякую всім вам насправді, що ви долучайтесь, тому що парафія є живою тоді, коли ми допомагаємо взаємно, бо парафія є насправді місце зустрічі з живим Христом. І наша парафія, я не сумніваюся, є місцем зустрічі з живим Христом. Дякую всім вам і нехай Господь благословить і створить всім вам многая», — подякував о. Ігор Пагулич.