Папа запросив провід УГКЦ до Риму на нараду щодо ситуації в Україні

4 травня 2019

В суботу, 4 травня 2019 року, Ватиканський прес-центр поширив наступне комюніке:

Папа запросив провід УГКЦ до Риму на нараду щодо ситуації в Україні

У складній та делікатній ситуації, в якій перебуває Україна, Святіший Отець Франциск вирішив запросити на 5 та 6 липня 2019 року до Риму Верховного Архиєпископа, членів Постійного Синоду та митрополитів Української Греко-Католицької Церкви.

В зустрічі також братимуть участь очільники Дикастерій Римської Курії, що займаються питаннями, які стосуються країни.

Цією зустріччю Святіший Отець бажає висловити свою близькість Українській Греко-Католицькій Церкві, що здійснює душпастирське служіння як на батьківщині, так і в різних місцях світу.

Крім того, ця зустріч стане черговою нагодою для поглиблення відомостей про життя та потреби України з метою визначити способи, якими Католицька Церква, а особливо, Греко-Католицька Церква, може дедалі ефективніше посвятитися проповідуванню Євангелія, зробити внесок у підтримку страждаючих та сприяння мирові, в порозумінні, наскільки це можливо, з Католицькою Церквою латинського обряду та іншими Церквами й християнськими спільнотами.

Зустріч Папи Франциска із членами Постійного Синоду УГКЦ, 5 березня 2016 рокуЗустріч Папи Франциска із членами Постійного Синоду УГКЦ, 5 березня 2016 року

Як повідомив Блаженніший Святослав у коментарі Департаменту інформації УГКЦ, це є добра новина для Української Греко-Католицької Церкви і для всієї України, тому що такий спосіб зустрічей відповідає найвищому рівню уваги до нас з боку Римської Апостольської Столиці.

За його словами, прецедентів таких зустрічей не було майже ніколи. «Такого типу зустрічі належать до внутрішньої практики Ватиканської курії, коли намагаються зрозуміти, яким чином діяти з приводу тих чи інших подій, обставин чи ситуацій», – сказав Глава УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ пояснив, коли Святіший Отець особисто разом з очільниками певних Дикастерій (міністерств) Римської курії зустрічається з очільниками тої чи іншої Церкви, – це є спосіб опрацювання перспективної стратегії на майбутнє.

Ця стратегія, розповів Блаженніший Святослав, завжди артикулюється навколо трьох пунктів. Перше – підтримка Церкви, яку хочеться вислухати й зрозуміти, яким чином Святіший Отець особисто може діяти, щоби підтримати таку Церкву.

Друге – подбати про належне скріплення цієї Церкви. «Тобто Святіший Отець хоче, аби наші всі митрополити і члени Постійного Синоду мали можливість особисто представити ті чи інші важливі питання життя Церкви в Україні і за кордоном, які на думку наших владик є сьогодні найважливішими. Таким чином, наша Церква братиме участь в опрацюванні бачення та стратегії Ватикану у відношенні до української держави та світової української громади. І оскільки будуть присутні очільники тих виконавчих структур Римської курії, то одразу будуть формулюватися певні механізми діяльності, аби можна було належним чином скріпити нашу Церкву», – пояснив Глава УГКЦ.

І третє – забезпечити органічний розвиток УГКЦ відповідно до тих викликів, якими сьогодні живе українська Церква в Україні і за кордоном.

На переконання Блаженнішого Святослава, така зустріч справді є ознакою глибокого зацікавлення Святішого Отця питанням України назагал і питанням УГКЦ зокрема. «Це є дуже важливий сигнал підтримки нашої Церкви, а також початок дуже серйозної праці, щоби можна було забезпечити належний розвиток нашої Церкви у її структурах, у її пастирській діяльності в Україні і за кордоном», – додав Предстоятель УГКЦ.

За матеріалами Vatican News та Департаменту інформації УГКЦ
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ