Папа: Захищати невинних дітей від сучасних Іродів

29 грудня 2021

28 грудня католики латинського обряду спогадують немовлят-мучеників, вбитих Іродом. В повідомленні, опублікованому в соціальній мережі Твітер, Папа Франциск нагадує всім про багатьох дітей, які сьогодні страждають в різних частинах світу, й закликає усіх захищати їх від Іродів нашого часу.

Папа: Захищати невинних дітей від сучасних Іродів

«Іроди нашого часу знищують невинність дітей через рабську працю, через проституцію та визискування, через війни і примусову міграцію. Помолімося сьогодні разом за цих дітей і захищаймо їх», — таке повідомленні у вівторок, 28 грудня 2021 року, з’явилося на аккаунті Папи Франциска в соціальній мережі Твіттер з нагоди літургійного спогадування в Католицькій Церкві латинського обряду святих немовлят-мучеників, убитих у Вифлеємі та околицях за наказом царя Ірода, який намагався вбити новонародженого Ісуса. Про це повідомляє українська редакція «VaticanNews».

На жаль, як і тоді, так і сьогодні є багато Іродів, які використовують багато видів зброї, щоб знищити невинність дітей. Досить подивитися на результати рапорту «Дитяча праця. Глобальні оцінки 2020 року, тенденції та перспективи», опублікованого Міжнародною організацією праці (МОП) та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), згідно з яким кількість дітей, яких залучають до роботи, становить понад 150 мільйонів у всьому світі. Половина з них змушена працювати в умовах, які є небезпечними для їхнього здоров’я, безпеки та морального розвитку. Багато з них живуть в регіонах, уражених війнами чи стихійними лихами, намагаючись вижити серед розвалин. Інших вербують як дітей-солдатів для участі у війнах дорослих.

Рішучий засуд цього феномену Святіший Отець висловив ще у грудні 2016 року в своєму Листі до єпископів з нагоди свята спогадування немовлят-мучеників. Він закликав ієрархів проявляти мужність і захищати неповнолітніх від усього, що «пожирає» їхню невинність. Папа нагадав, що «тисячі наших дітей потрапили в руки бандитів, мафій, трафікантів». Він закликав не забувати про мільйони дітей, що залишилися без освіти, про тих, що стали жертвами «сексуальної торгівлі», про неповнолітніх, змушених «жити за межами своїх країн у зв’язку з примусовим переміщенням», про дітей, які помирають від недоїдання, і тих, хто знемагає від рабської праці.