Папа призначив єпарха для греко-католиків у Хорватії, Словенії та Боснії й Герцеговини

9 вересня 2020

До єпископського служіння серед греко-католиків, які проживають у Хорватії, Словенії та Боснії й Герцеговині, значну частину яких становлять українці, покликаний дотеперішній апостольський адміністратор Мілан Стіпіч.

У вівторок, 8 вересня 2020 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець призначив Правлячим єпископом Крижевацької єпархії для вірних візантійського обряду (Хорватія) її дотеперішнього апостольського адміністратора sede vacante всечесного отця Мілана Стіпіча.

Номінант Мілан Стіпіч народився 28 грудня 1978 року в місті Нови Град (Боснія й Герцеговина). Після навчання в Загребській греко-католицькій семінарії, 18 жовтня 2003 року отримав священиче рукоположення. Після служіння на різних парафіях, від 2012 року був парохом в Ястребарско і з цього служіння 18 березня 2019 року був покликаний на уряд апостольського адміністратора після зречення попереднього єпарха владики Миколи Кекіча. Володіє хорватською, російською та українською мовами.

Історична довідка

Крижевацька єпархія, заснована 1777 року, об’єднує греко-католиків різних національностей, які проживають у Хорватії, Словенії та Боснії й Герцеговині, значну частину яких становлять українці. Українська діаспора в Хорватії належить до однієї з найдавніших, адже перші поселення позначають 1745 роком. Наприкінці ХІХ — на початку ХХ сторіч відбувся другий етап переселень.

На початку ХХІ століття з цієї церковної структурно-територіальної одиниці виокремлено сучасні Єпархію Успіння Пресвятої Богородиці (Македонія) та Єпархію святого Миколая (Сербія). Історичним центром єпархії є місто Крижевці в центральній Хорватії, де розташований катедральний собор Пресвятої Тройці. Єпархіальне управління та семінарія сьогодні розташовані в столиці Загребі. За даними Папського щорічного довідника за 2018 рік, на той час Крижевацька єпархія налічувала понад 21.000 вірних, 46 парафій, які духовно обслуговували 37 священиків, яким у душпастирській праці допомагали коло 40 сестер-монахинь.

За матеріалами VaticanNews