Папа Франциск: не втомлюймося ввіряти справу миру Богородиці, Цариці миру

22 березня 2023

Згадавши під час загальної аудієнції про річницю посвячення України, Росії та всього світу Непорочному Серцю Марії, Папа Франциск закликав не забувати у ці дні про багатостраждальну Україну.

Папа Франциск: не втомлюймося ввіряти справу миру Богородиці, Цариці миру

«В суботу відзначатиметься урочистість Благовіщення, й думка лине до 25 березня минулого року, коли в єдності з усіма єпископами світу Церква й людство, а особливо Росія та Україна, були посвячені Непорочному Серцю Марії. Не втомлюймося ввіряти справу миру Цариці миру», — закликав Папа Франциск наприкінці загальної аудієнції, яка в середу, 22 березня 2023 року, відбувалася на площі Святого Петра у Ватикані. Повідомляє про це українська редакція «VaticanNews».

У цьому контексті Святіший Отець заохотив «кожного віруючого та спільноту, а особливо молитовні групи, кожного 25 березня поновлювати акт посвячення Богородиці, бо Вона — мати, і може зберегти нас у єдності та в мирі».

«І не забуваймо в ці дні про мученицьку Україну, яка багато страждає», — додав Папа Франциск.

Нагадаємо, що у п’ятницю, 25 березня 2022 року, в урочистість Боаговіщення, в базиліці Святого Петра у Ватикані відбулося покаянне богослуження, яке очолив Папа Франциск з нагоди ініціативи «24 Години для Господа» та під час якого він здійснив посвячення України, Росії та всього людства Непорочному Серцю Марії.

«І сьогодні також і ми, оновлені прощенням, стукаємо до того Серця. В єднанні з єпископами та вірними світу, прагну урочисто принести Непорочному Серцю Марії все те, що ми переживаємо: відновити посвячення Їй Церкви й людства та посвятити Їй в особливий спосіб український і російський народи, які з синівською любов’ю шанують Її як Матір. Не йдеться про магічний обряд, мова йде про духовний акт. Це жест повного ввірення дітей, що в стражданнях цієї жорстокої війни, цієї безумної війни, що загрожує світові, прибігають до Матері, як налякані діти біжать до мами, плачучи і шукаючи захисту. Прибігаймо до Матері, віддаючи Її Серцю страх і біль, віддаючи Їй себе самих. Це означає віддати тому чистому, незаплямованому Серцю, в якому віддзеркалюється Бог, цінні блага братерства та миру, все, що маємо і чим ми є, щоб саме Вона, Мати, Яку Господь дарував нам, захищала й оберігала нас», — мовив цього Глава Католицької Церкви під час слова, зверненого до вірних усього світу.