Папа Франциск: «Дякуймо Богові за добро, яке Він довершив через Івана Павла ІІ»

17 жовтня 2019

В річницю обрання Кароля Войтили на Петрове служіння 16 жовтня, Папа Франциск вказав на постійну актуальність його заклику відкрити серце для Христа.

Папа Франциск: «Дякуймо Богові за добро, яке Він довершив через Івана Павла ІІ»

Загальна аудієнція, що відбувалася на площі Святого Петра у Ватикані в середу, 16 жовтня 2019 р., збіглася із 41-ю річницею обрання Івана Павла ІІ. Вітаючи польських прочан, Папа Франциск присвятив кілька слів своєму святому попередникові:

«Дорогі браття й сестри, сьогодні спогадуємо вибір кардинала Кароля Войтили на Петровий престол. Дякуймо Богові за кожне добро, яке довершилося в Церкві, світі та людських серцях через слова святого Івана Павла ІІ, його діла та святість. Пам’ятаймо, що його заклик відкрити серця для Христа завжди актуальний. За його заступництвом прошу в Господа щедрих дарів Святого Духа для вас усіх, ваших родин, громад і всієї Церкви».

Радість бути християнами

Промовляючи, як звичайно, наприкінці зустрічі до молоді, хворих, похилих віком і молодят, Папа Франциск нагадав, що через два дні вшановуватиметься пам’ять святого Луки, «євангелиста, який найкраще об’являє серце Ісуса та Його милосердя». «Нехай же це свято допоможе всім наново відкрити радість буття християнами, свідками Господньої доброти», — побажав він.

Як це було: 16 жовтня 1978 рік

16 жовтня 1978 року заклик «habemus Papam» на площі св. Петра пролунав вдруге протягом року. Після короткого понтифікату Йоана Павла І колегія кардиналів обрала на Папу Кароля Войтилу. Білий дим, що звістив про зроблений вибір, з’явився над Сикстинською каплицею о 18:18 год.; близько 19-ї години новий Папа вийшов до вірних.

Завдяки телебаченню за перебігом конклаву та першою появою св. Йоана Павла ІІ на балконі собору св. Петра міг спостерігати увесь світ. Ми натрапили на запис трансляції, яку вели американські журналісти того дня. Гадаємо, їхні коментарі гарно демонструють, що вибір кардиналів став справжньою несподіванкою для усіх. Навіть прізвище нового Папи треба було повчитися правильно писати й вимовляти.

Перші слова, які Кароль Войтила скерував до зібраних були такі: «Найдорожчі браття й сестри, нас ще переповнює біль з приводу смерті нашого улюбленого Папи Івана Павла І. Й ось високодостойні кардинали покликали нового єпископа Риму. Покликали його з далекої країни… далекої, але завжди дуже близької в сопричасті віри й християнської традиції. Я боявся приймати це призначення, але прийняв його в дусі слухняності Господеві нашому Ісусу Христу та в повноті довіри до Його Матері, Пресвятої Богородиці».

За матеріалами VaticanNews