Папа батькам: навчіть своїх дітей пам’ятати про дату свого Хрещення

8 січня 2023

Згідно зі звичаєм, у свято Господнього Хрещення Папа охрестив немовлят, які протягом року народилися в сім’ях ватиканських працівників.

Папа батькам: навчіть своїх дітей пам’ятати про дату свого Хрещення

«Ці діти, яких ви тепер принесли, розпочинають мандрівку, але вашим і хресних батьків обов’язком є допомогти їм ступати цією дорогою», — наголосив Папа Франциск, звертаючись до батьків у проповіді на Святій Месі, під час якої він уділив Святе Таїнство Хрещення 13 немовлятам. Про це зазначає українська редакція «VaticanNews».

У Ватикані склався звичай, що в свято Господнього Хрещення, яке Церква латинського обряду відзначає в неділю після урочистості Богоявлення Господнього, Святіший Отець служить Святу Месу в Сикстинській каплиці Апостольського палацу, під час якої уділяє цю Святу Тайну немовлятам які народилися в сім’ях ватиканських працівників. Тож і в неділю, 8 січня 2022 р., під всесвітньовідомими фресками Мікеланджело знову залунав дитячий плач, а Глава Католицької Церкви приєднав до Христового Містичного Тіла 8 дівчаток і 5 хлопчиків.

Початок дороги

Проповідуючи експромтом після прочитаного уривку з Євангелії, Святіший Отець у першу чергу подякував батькам за те, що принесли своїх дітей, аби ввести їх у Церкву. «І це чудовий день… Ми забуваємо про те, коли були охрещені… А це немовби день народження, бо Хрещення відроджує нас до християнського життя. Тому раджу вам навчити своїх дітей дати їхнього хрещення як нового дня народження: щоби вони кожного року згадували і дякували Богові за цю благодать, що стали християнами», — закликав Папа.

Далі Святіший Отець зауважив, що ці діти розпочинають свою дорогу, а обов’язком рідних і хресних батьків є супроводжувати їх на ній. Він нагадав, що молитися нас навчили в дитинстві, принаймні складати рученята в молитовному жесті. «Нехай же вони з дитинства навчаються молитися, бо молитва даватиме їм сили протягом всього життя: в благополучні хвилини — щоб дякувати Богові, а в хвилини труднощів — щоби знаходити сили. Й першим вашим обов’язком є молитися», — наголосивши на тому, що сьогоднішнє богослужіння повинно бути святом, «святом початку прекрасного християнського шляху, на якому ви допоможете своїм дітям прямувати вперед».