Паломництво за припинення війни: парафіяни українських громад Риму побували у святині Больсени
У вівторок, 1 листопада, парафіяни Патріаршого прокатедрального собору Святої Софії у Римі та громада м. Вітербо здійснили паломництво до храму Євхаристійного чуда та мощей святої мучениці Христини, що у м. Больсена (Італія). Основним наміром прощі стала молитва за припинення війни та настання довготривалого миру в нашій Україні.
З самого початку подорожі молільники занурилися в духовну атмосферу, молячись по дорозі до відпустового місця. Програма прощі розпочалась у храмі Святої Христини з Божественної Літургії, яку очолив о. д-р Андрій Максимович, що служить для українських громад у Вітербо та Терні Римського деканату УГКЦ. Співслужили священнику ректор прокатедрального собору о. Марко Семеген та о. Юрій Драпак, студент Української Папської Колегії священномученика Йосафата. Про це інформує пресслужба релігійного товариства «Свята Софія».
Під час проповіді о. Андрій наголосив на важливій рисі українського народу: «Сьогодні ми немало чуємо про силу нашого народу та про те, що ми вміємо сміливо протистояти злу. І це правда, тому що український народ має сильний дух приналежності до землі, нації, духовного життя. І звісно, до християнства. На відміну від нашого ворога, ми маємо глибоке коріння — своїм життям показуємо, що маємо чесноту приналежності у мові, культурі та історії. Це творить щось глибше. Господь прагне, щоб люди відчували себе народом, який має на меті щось вище. І на цій основі етнічної приналежності ми виростаємо у народ Божий».
Проповідник пригадав прочанам, що 1 листопада наша Церква також відзначає річницю смерті праведного митрополита Андрея Шептицького, який хоч виховувався в польському середовищі, але пізнав свою приналежність і присвятив життя українському народу та Богові.
«Недаремно наш народ, страждаючи, виплекав в собі два крила — Бога та Україну. Це творить нашу ідентичність. Хоч наш політ до свободи дуже болісний, ми не зраджуємо правді й справедливості. А що творить єдність між християнами? Євхаристія. Ми стаємо приналежними до того, що є серцевиною християнства. Через це ми ототожнюємось до синів і дочок Господа. Тож, хай це паломництво скріпить наш дух. Щоб ми могли продовжувати шукати та прагнути справедливості та тривалого миру на нашій землі», — наголосив о. Андрій.
Після Літургії усі присутні мали змогу прикластись до мощей святої Христини. Далі на паломників очікувала екскурсія, що мала на меті ознайомити прочан з історією мучеництва святої Христини, яка в 11-річному віці пожертвувала життям, захищаючи свою віру в Ісуса Христа. Усі присутні відвідали крипту, де у спеціальному саркофазі були поховані мощі святої, а також мали змогу помолитися перед престолом, на якому у 1264 році відбулось Євхаристійне чудо. Екскурсію провів о. Мілош зі згромадження оо. Сакраментинів, котрі опікуються базилікою.
Після духовної програми прочани відправилися на озеро Больсена, щоб відпочити, помилуватися краєвидами та зробити фотографію на пам’ять про спільне паломництво до відпустового місця.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ