Отець Андрій Гах представив досвід УГКЦ щодо служіння біженцям на всекатолицькій конференції

28 червня 2022

Українці, які втекли від війни, почуваються комфортніше в інших країнах, коли мають рідне молитовне середовище, Східну Літургію. Тож приймаючим Церквам і ієрархам варто звернути увагу на ідентичність біженців.

Про це заявив заступник Голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ о. Андрій Гах під час онлайн-зустрічі секції мігрантів і біженців Дикастерії сприяння цілісному людському розвитку.

Тема регіональної консультативної зустрічі — «Будувати майбутнє для мігрантів і біженців».

На порядку денному було два питання:

• які добрі моделі застосовуються у пасторальній праці з мігрантами сьогодні? ;
  • які моделі ви б побудували для вирішення різних проблем у пасторальній праці з мігрантами?

Отець Андрій презентував учасникам ситуацію з українськими мігрантами. Він наголосив, що з початку війни з України виїхало понад 7 мільйонів біженців. Крім того, внутрішніми переселенцями стали мільйони українців. Він подякував усім країнам, які допомагають українським мігрантам за кордоном, зокрема в Європі. І розповів про табори українських біженців у Греції, Латвії, Словаччині, Австрії, Іспанії, які о. Андрій відвідував разом з Головою ПМВ владикою Степаном Сусом останнім часом.

Заступник Голови ПМВ також запропонував напрацювати документ, який би допомагав священникам, які надають душпастирську опіку мігрантам.

«Ми завжди говоримо про біженців і як з ними потрібно працювати, але забуваємо про священників, які дотичні до проблеми, які також можуть вигоряти, вислуховуючи сповіді, історії і занурюючись в проблеми тисяч людей», — підкреслив заступник Голови ПМВ.

У зустрічі взяли участь представники Болгарії, Хорватії, Франції, Італії, Молдови та Білорусі, а також Генеральний Секретар Ради Єпископських Конференцій Європи о. Мартін Міхалічек, заступник Секретаря секції мігрантів і біженців Дикастерії сприяння цілісному розвиткові людини о. Фабіо Баджо, регіональний координатор для країн Східної Європи і Центральної Азії секції мігрантів і біженців Дикастерії сприяння цілісному людському розвитку Юрій Тиховліс та інші співробітники дикастерії.