«Не втомлюймося чинити добро! Будьмо носіями Благовіщення!» — Глава УГКЦ у проповіді

7 квітня 2021

Не втомлюймося чинити добро, навіть у найважчих обставинах! Сумуймо з тим, хто сумує! Плачмо з тим, хто плаче! Ми ніколи не є настільки бідними, що не могли б допомогти тому, хто потребує, зокрема нашої присутності, солідарності, уваги і молитви. Будьмо носіями Благовіщення! До цього сьогодні, у день Благовіщення Пресвятої Діви Марії, сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді в дерев’яному храмі Благовіщення поруч з Патріаршим собором Воскресіння Христового в Києві.

Свято Благовіщення Пречистої Діви Марії, яке є одним з найбільших дванадцяти свят, Церква називає початком нашого спасіння. Вся християнська благовість, що є початком Євангелії, Доброї Новини для людини і світу, починається сьогодні, — зазначив Глава Церкви.

Проповідник звернув увагу на зміст події Благовіщення, про яку чуємо у сьогоднішньому Євангелії, і закликав поміркувати над словами ангельського привіту, який до Марії промовив Гавриїл. У ньому, переконаний Глава Церкви, криється велика сила для кожного, хто вірує.

«„Радуйся, благодатна, Господь з Тобою“ є словами, які червоною ниткою проходять крізь усі священні книги Святого Письма», — зауважив проповідник і додав: «Коли людині погано, вона запитує, де є Бог. Відповідь на це фундаментальне питання кожної людини всіх часів і народів дає Господь Бог, Який, посилаючи певних людей, каже: „Я з тобою“».

За словами Глави Церкви, таке запевнення присутності Бога було ключем успіху певного завдання і місії, яку Господь доручає різним особам, через яких творить історію спасіння.

Блаженніший Святослав наголосив, що радість, яку сьогодні благовістує Пречистій Діві Марії архангел Гавриїл, полягає саме в тому, що Бог є і буде з нами. Більше того, Бог буде джерелом цієї радості.

«Свято Благовіщення, яке ми сьогодні святкуємо, є запевненням присутності Бога з людиною. Благовіщення — це момент воплочення Божого Сина. Бог вже не просто є поруч людини. Бог стає людиною. Сьогодні причиною нашої радості є те, що з нами Бог, Який є присутнім у кожному нашому зусиллі, в кожній нашій трудності. Навіть у кожній нашій сльозі, в кожному нашому смутку. Він, будучи особисто присутній там, змінює зміст усього того, що людина може переживати. Він каже сьогодні людині і світу: „Радуйся, бо я з Тобою“», — підкреслив Отець і Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав звернув увагу, що сьогодні слова ангельського привіту по-особливому звучать у Благовіщенському маленькому дерев’яному храмі на березі Дніпра. Відтак він пригадав історію присутності церкви на цьому місці: «У свій час Блаженніший Любомир почув заклик, благовіщення особливої Божої присутності, і йому тоді Бог сказав: „Іди і будуй, повертай осідок Глави Церкви назад додому“; „Іди, шукай місця для Божого храму“; „Іди, Я буду з тобою“».

Тоді Блаженніший Любомир, продовжив Глава УГКЦ, сказав до всіх нас: Коли людина готова чинити добро, вона стає дуже сильною. Ми сьогодні в цьому храмі дякуємо за Добру новину, яку тоді прийняв Блаженніший Любомир. Дякуємо за те, що Дух Святий зійшов на це місце, а сила Всевишнього отінила його і отінює нас.

«Ми сьогодні, — каже Блаженніший Святослав, — святкуємо Благовіщення на піку всесвітнього плачу і смутку. Ми сьогодні більше плачемо, ніж радіємо. Плачемо, хоронячи наших рідних і близьких, наших молодих, плідних священників, дияконів. Ми сумуємо і переживаємо, коли отримуємо вістку, що в когось піднялася температура; хтось є в небезпеці між життям і смертю».

«У святі Благовіщення Господь Бог дає нам євангельску і дуже глибоку відповідь на фундаментальне питання про те, де є Бог, коли нам погано», — підкреслив проповідник, додавши: «Господь нам сьогодні каже, що чинити добро можна навіть тоді, коли ти плачеш. Бути благословенним і відкритим прийняти силу Духа Святого можна навіть тоді, коли весь світ плаче і сумує. Бути благословенним можна в найтяжчі моменти особистої історії й історії світу. Бо християнство — це релігія воплочення. Кожного разу, як ми з вами втілюємо нашу віру в наші особисті життєві рішення. Ми стаємо доброю новиною для Церкви, України і світу».

Відтак Глава Церкви пригадав, що у свято Благовіщення Українська Греко-Католицька Церква традиційно дякує Богові за дар життя і молиться за ще ненароджене життя. «Сьогодні найбільше людей в сучасній історії людства помирає не в лікарнях, не на полі військових сутичок. Найбільше людей сьогодні гине у лоні власних матерів», — підкреслив він.

«Тому сьогодні помолімося за ті родини, за тих жінок, які мають відвагу прийняти дар нового життя, зігріти його, виносити і народити світові. Подякуймо Богові сьогодні і за дар нашого особистого життя. Візьмімо за нього повноту відповідальності в часи навіть цієї страшної і непередбачуваної хвороби», — попросив Блаженніший Святослав.

«Нехай сила Всевишнього осінить кожну віруючу людину. Нехай Пречиста Діва Марія, яка сьогодні зачинає вічного Бога у своєму лоні, буде нашою учителькою віри і благовісницею вселенської християнської радості», — побажав духовний лідер українців.

Фото з архіву
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ