«Найголовнішим у постаті священника є те, що він служить Літургію», — владика Василь Івасюк під час уділення священничих свячень

5 лютого 2024

4 лютого владика Василій Івасюк, правлячий єпископ Коломийської єпархії УГКЦ, очолив Архиєрейську Божественну Літургію у катедральному соборі Преображення Христового в місті Коломия. Під час цього єпископ уділив священничі свячення Вʼячеславові Ляшенку та Віталієві Коцуру.

Разом з Коломийським єпархом під час Літургії співслужили о. Володимир Білослудцев, протопресвітер Коломийського протопресвітеріату, о. Віктор Прийдун, економ єпархії, о. Сергій Трифʼяк, синкел у справах соціального служіння, о. Володимир Касіян, о. Юрій Андрійчук, о. Іван Тиханський, о. Вʼячеслав Ляшенко, о. Віталій Коцур та диякон Олег Корпанюк. Про це інформує пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ.

Після євангельських читань владика Василій виголосив архипастирське слово. «Слухаючи історію про запрошених гостей на весілля, можемо пригадати подібні історії із свого життя. Колись ми самі запрошували до себе на весілля знайомих і бувало, що хтось не прийшов. Звичайно, що ці люди оправдовувались і знаходили поважну причину своєї відсутності. Подібно сталося у євангельській притчі», — мовив архиєрей.

За його словами, ніхто не ставить під сумнів правдивість названих причин відмови і сумлінність цих людей. Дійсно треба було подивитись на поле і випробувати волів. Так має робити кожний добрий господар. Кожний сімʼянин має дбати про єдність своєї сімʼї. Всі ці запрошені гості показали себе по-людськи із кращої сторони. Та, все ж таки, слова господаря: «Ніхто із запрошених не покуштує моєї вечері» — нас насторожують.

«Сучасне життя складається з відносин між людьми. Із приходом бюрократії ми втратили це розуміння. Тепер потрібно засвідчити наш статус відносин, бо всі хочуть якесь свідоцтво: про народження, про одруження, про освіту, про Таїнство Хрищення. Так виходить, що ми більше довіряємо папірчику, ніж дійсності» — наголосив єписокп.

Тож, зважаючи на такий стан речей, архиєрей підкреслив важливість місії кожного священника: «Священики, незважаючи на моду, продовжують нести свій хрест і хрест свого народу. Хтось це виразно бачить, комусь не видно, а комусь байдуже. Наші священики є присутні всюди, де перебуває наш народ, на всіх континентах світу й у всіх ділянках життя народу. Та найголовнішим для священника є те, що він служить Літургію — складає ту жертву, яку Христос заповів звершувати аж до Його другого пришестя. Це є місія, до якої кличе сам Христос тільки священиків!».

«Помолімося сьогодні за наших священників, щоби вони витривали у покликанні до кінця своїх днів! А також за нові покликання до священничого стану, щоби нашому народові ніколи не забракло тих, які щоденно нестимуть його хрест! Боже, благослови наших священників!» — такими словами владика Василій аргументував усім присутнім важливість священничого служіння.

Після Херувимської пісні єпарх Коломийський здійснив ієрейську хіротонію: перевів дияконів Вʼячеслава Ляшенка та Віталія Коцура у священничий сан.

Після Божественної Літургії Архиєрей привітав о. Віктора Прийдуна, єпархіального економа, з 15-ою річницею ієрейських свячень. Подячне слово також сказали новопоставлені священнослужителі о. Вʼячеслав та о. Віталій.

Фото: бр. Максим Федюк