«Наш сум переходить в надію Воскресіння»: владика Діонісій Ляхович очолив заупокійне богослужіння у соборі Святої Софії у Римі

29 жовтня 2022

У четвер, 27 жовтня, у соборі Святої Софії у Римі відбулась заупокійна Божественна Літургія за усіх, хто загинув під час війни в Україні. Заупокійні богослужіння очолив владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Італії.

Співслужили єпископу під час заупокійного богослужіння парох катедрального храму Жировицької Богородиці і свв. мчч. Сергія і Вакха о. д-р. Петро Голіней, Протоархимадрит Василіянського чину ієромонах Роберт Лисейко, ЧСВВ, Генеральний вікарій ієромонах Ілля Броновський, ЧСВВ, настоятель Протоархимандричого осідку ієромонах Даниїл Дербаль, ЧСВВ, віце-ректор Української папської колегії Святого Йосафата ієромонах Бернард Підгірний, ЧСВВ, та віце-ректор собору о. Дмитро Кудін. Про це зазначає пресслужба релігійного товариства «Свята Софія».

photo 2022 10 28 19.22.57

Спільнота Святої Софії взяла участь у богослужіннях, молячись за вічний упокій усіх невинно вбитих російським агресором та усіх українських Героїв, які загинули, захищаючи нашу Незалежність.

photo 2022 10 28 19.23.02

Під час проповіді апостольський екзарх в Італії наголосив на присутності Ісуса Христа в теперішніх випробуваннях українського народу.

photo 2022 10 28 19.23.04

«Сьогоднішнє Євангеліє дуже значуще для ситуації, яку ми переживаємо. Пригадаймо, що коли Ісус дізнався про вбивство Йоана Іродом, Його це дуже заболіло. Сьогодні ми переживаємо велике страждання і смуток, оскільки вбивають наших братів і сестер. Але Ісус сумує з нами. Він пережив таке ж в оливному саду, коли бачив страждання, які мусить перенести», — мовив архиєрей.

photo 2022 10 28 19.23.23

Владика закликав вірних зберігати у серцях надію на Воскресіння.

photo 2022 10 28 19.23.28

«Важливо сприйняти той факт, що ми продовжуємо терпіти з Христом. Але ми не є самотні у наших стражданнях. І наші загиблі не є самі — вони перейшли у вічне життя, захищаючи свою державу. І наш сум переходить в надію Воскресіння, — продовжив єпископ. — Ми терпимо, страждаємо, вболіваємо, плачемо, але маємо надію, що прийде Воскресіння з мертвих для тих, хто віддав життя за нас. А також віримо у Воскресіння нашої держави. Єднаймось з Христом і держімо у серцях надію на Воскресіння».

photo 2022 10 28 19.23.39

По завершенні богослужіння священнослужителі помолилися Панахиду, щоб молитовно вшанувати пам’ять всіх невинно вбитих під час несправедливої війни в Україні.

photo 2022 10 28 19.23.46