На Вознесіння Господнє розпочнеться Декада місійності

26 травня 2020

Декада місійності 2020 року розпочнеться 28 травня на празник Вознесіння Господнього і завершиться 7 червня на празник П’ятидесятниці. Нагадуємо, що Декада цього року відбуватиметься на основі матеріалів 2018–2019 років. Проте, організатори обіцяють також і кілька оновлень.

На Вознесіння Господнє розпочнеться Декада місійності

Декада місійності — це десятиденне підготування до святкування П’ятдесятниці, переосмислення великого дару Святого Духа та Церкви. Кожен день Декади місійності проходить під певним гаслом.

У такий спосіб Декада місійності допомагає вірянам крок за кроком переосмислити найважливіші правди християнської віри і заохочує наново втілювати їх у власному житті. Так, наприклад, на празник Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа розпочинаємо Декаду місійності із роздумів над особистим утвердження у вірі, а на Зіслання Святого Духа запрошуємо кожного пороздумувати над тим, як бути носієм Святого Духа вдома, на роботі, серед друзів.

У короткому відеозверненні напередодні Декади місійності владика Богдан Данило, єпарх Пармський, зазначив: «Я хотів би запросити Вас до особливої мандрівки. Розпочинаючи від празника Вознесіння Христового наша Церква входить у період десяти днів Декади місійності. Упродовж цих десяти днів ми користатимемо із маленькою книжечки, яка називається „Путівник Декади місійності“. Якщо Ви пригадуєте, то кожного року ми приходили до храму в усі дні від празника Вознесіння і до Зіслання Святого Духа для того, щоб разом задумуватися над нашим завданням, нашим християнським покликанням і його віддзеркаленням у нашому житті».

Окрім того, владика пригадав про особливі обставини, у яких зараз плекаємо духовне життя: «Цього року, — можливо, не так як у попередні роки, — ця можливість зустрічі у домівках буде нагодою ще раз поглянути на ці місійні завдання та застановитися над тим, якою є моя роль як християнина у розвитку християнського життя у моїй родині, в нашій парафіяльній громаді та у світі. Як Ви пригадуєте, цей Путівник має Слово Боже, короткі роздуми, молитву та місійне завдання. Це завдання для кожного з нас, завдання для наших родин, нашої парафіяльної громади та завдання для кожного із нас у світі. Я щиро Вас заохочую скористатися із цієї нагоди і в новий спосіб поглянути в період цієї пандемії на те, як я зможу принести світло Христове до тих, із ким ми зустрічаємося у щоденному житті […]. Бажаю Вам радості у цій мандрівці через десять днів Декади місійності!»

Нагадаємо, що метою Декади місійності є:

• розпалити в нас дар віри, який ми отримали в таїнстві Хрещення;
  • зробити нас здатними ділитися вірою з ближніми;
  • допомогти нам нести у світ радість Євангелія, Добру Новину спасіння в Христі;
  • щоб ми стали як учні Христові, місіонерами, проголошуючи світові милосердну Божу любов.

Для доброї підготовки вірні мають можливість читати «Путівник Декади місійності для мирян». Тут на кожен день Декади подаються роздуми над уривком з Євангеліє та «місійне завдання», тобто пропозиції про те, як можна впроваджувати певні християнські цінності у своєму житті. Детальніше — у «Путівнику для мирян».

«Путівник Декади місійності» у PDF-форматі можна скачати тут.