На Полтавщині відзначили 10-літній ювілей Дому милосердя

1 липня 2019

Цього року минає 10 років, відколи сестри Милосердя св. Вінкентія розпочали своє служіння у с. Деменки (Полтавська область).

На Полтавщині відзначили 10-літній ювілей Дому милосердя

З цієї нагоди преосвященний владика Василій Тучапець, екзарх Харківський, відвідав монашу обитель та очолив святкове богослужіння у монастирській каплиці. На урочистості до Деменок прибула Генеральна настоятелька Згромадження Сестер Милосердя св. Вінкентія с. Валентина Рябушко разом з монахинями, духовенство екзархату, численні гості та парафіяни храму.

«Сьогодні дякуємо Господеві за цей Дім милосердя, який повстав з Божого Провидіння і є виявом Божого милосердя», — зазначив владика Василій. Архиєрей пригадав труднощі, з якими сестри стикнулися при організації цього Дому та підкреслив їх жертовну місію у служінні потребуючим, зокрема сиротам. «Сестри у цьому Домі навчають дітей Божого Закону, навчають жити за Божими Заповідями, виховують сиріт у дусі християнської любові», — додав екзарх Харківський.

Після спільної молитви декан о. Олександр Дядя зачитав Подячну грамоту владики Василія для спільноти Сестер милосердя. А опісля на усіх присутніх чекав майстер-клас з петриківського розпису, який провели п. Наталя Рибак, заслужена майстриня народної творчості України та молода майстриня Ярослава Цимбал, жителька с. Деменки. Завершилися урочистості святковим концертом.

Окрім цього, преосвященний владика Василій разом з сестрами монахинями із Харківського монастиря завітали на Петриківщину, де їх зустріла народна майстриня України Наталя Рибак.

Пані Наталя не лише розповіла гостям про традицію Петриківського розпису, але й поділилася технікою малювання.

Варто додати, що Дім милосердя у Деменках є Будинком сімейного типу, і тут сестри монахині виховують шість дітей-сиріт, надаючи їм всебічну опіку.

За матеріалами Пресслужби Харківського екзархату УГКЦ