На ХІ етнодуховному фестивалі «Обнова-фест 2019» у Чернівцях встановили національний рекорд

18 червня 2019

Цьогорічний ХІ етнодуховний фестиваль «Обнова-фест» 2019, який відбувся у Чернівцях 16 червня, присвятили Року сім’ї в Україні, а також ювілею композитора і поета Володимира Івасюка.

Обновлянський фестиваль благословив та молитовно розпочав правлячий єпископ Чернівецької єпархії Йосафат Мощич. «Цей Обнова-фест проводиться одинадцятий раз. Діти помалу ростуть, і зростає також наш фестиваль. В чому ж є особливість цього року? Вона полягає у тому, що ми молимося, прославляємо, просимо і пропагуємо християнську родину, здорову християнську сім’ю, цінності та вартості цієї сім’ї, які доволі часто сьогодні опиняються під загрозою. Саме тому ми сьогодні зібралися тут, щоб в особливий спосіб заакцентувати, що ми є християнами, християнським містом і хочемо зберегти ту християнську нашу родину, з якої ми всі походимо. Де батько і матір живуть у подружжі, в любові, єдності і мирі та виховують дітей, передають їм дар віри, ходять до церкви, приводять дітей на катехизацію та різні заняття, на „Канікули з Богом“ та літні християнські табори. Сьогодні ми просимо, молимо і благаємо Бога, щоб це зберегти. Окрім цього, ми відзначаємо 70 років від дня народження великого Володимира Івасюка. Тому нехай Господь у цей день Трійці оновить цей образ і подобу Божу, які ми усі носимо. Адже організовує це все і дає цьому гарний початок організація „Обнова“, тому дуже гарно це співпало. Трійця — це обновлення людини, обновлення Церкви та день народження цієї Церкви. Сам Господь посилає Свого Духа, який обновляє та перемінює, переображує, трансформує та підносить нас, підіймає нас із наших упадків, слабостей та лінощів», — зазначив владика Йосафат Мощич, єпарх Чернівецький, на початок «Обнова-фесту».

Дійство відбувалося на території Чернівецького обласного музею народної архітектури та побуту. Молодіжний фестиваль «Обнова-фест», на думку багатьох музичних експертів, є чи не найбільшим фестом по розмаху анімаційної програми і, чи не першим серед інших фестивалів сучасної української рок-музики, де так якісно представлені українські гурти. На фестивалі, який триває понад 12 годин, кожен може знайти місце для свого таланту, своєї душі, свого покликання.

Однією з ключових на святі була дитяча програма — «Обноваленд». Малечу запрошували на майстер-клас із народних танців, малювання коміксів, аквагрим, бульбашкове шоу, у майстерню слаймів, конструювання та робототехніки.

Усюди під відкритим небом працювали майстерні для всієї сім’ї, зокрема з писанкарства, соломоплетіння, різьби по дереву, живопису і навіть вивчення іноземних мов. Також діяв кінотеатр просто неба. А спеціальні гості фестивалю — клуб історичної реконструкції «Берсерк» представив ціле ремісниче містечко. Крім цього, на відвідувачів «Обнови-фесту» чекали фотозони, командні ігри, виставка світлин першого фестивалю «Червона рута», літературно-акустична кузня, вуличний університет, на який зібралося чимало сімей, щоб послухати про вирішення конфліктів у сім’ї від автора тренінгів і курсів із психології Володимира Чупріна.

Хедлайнерами фестивалю цього року став гурт «OT VINTA» — український гурт, в якого є прихильники по всьому світу, від Японії до Голландії. Своєю енергетикою поділилися гурти: театр-студія «Гердан», «Під небом», «Denomen», «Toloka», «Navka» (Марина Тимофійчук), «The Doox», «ФлайZza». Тричі за фестивальний день учасники брали участь у молитві під проводом духівників католицької «Обнови». Вже віддавна до обновлянського етнодуховного фесту прикута увага музичних продюсерів та експертів. Побувати на фестивалі кожен гурт має за честь і все це результат духовного проводу УГКЦ та великої праці студентської команди, котра народилася і живе під куполом Чернівецького катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці.

Яскравим моментом цьогорічного фестивалю стало встановлення національного рекорду на спільне виконання «Червоної рути» Володимира Івасюка. Представники Книги рекордів України зафіксували рекорд та вручили відповідну відзнаку ТУСК «Обнова» м. Чернівці. Рекорд України встановлено в категорії «Масові заходи».

А завершився фестиваль вогняною сценою — виступом Театру вогню з артпроєктом «Shadows» та запаленням фестивальної ватри. А найбільше чого просили у Господа організатори та учасники фестивалю, щоб наступний фестиваль відбувся під мирним небом України.

За матеріалами Чернівецької єпархії УГКЦ