На Алеї Героїв Небесної сотні відбувся поминальний Молебень

21 листопада 2019

До Дня гідності та свободи у Києві, на Майдані Незалежності, за участю Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ владики Богдана Дзюраха відбувся поминальний Молебень в Екуменічному храмі Архистратига Михаїла та українських Новомучеників.

На Алеї Героїв Небесної сотні відбувся поминальний Молебень

Біля храму зібрались більше 100 людей і вони продовжували підходити впродовж усіх поминальних заходів. Владика Богдан Дзюрах, звертаючись до присутніх наголосив, що на місці Молебню була захищена наша гідність великою ціною.

Насамперед, проповідник підкреслив цей знаковий зв’язом між святом Архистратига Михаїла і Собору сил небесних та початку двох революцій українського народу — Помаранчевої та Революції гідності: «День гідності і свободи було призначено на свято Архистратига Михаїла, і це співпадіння з певністю не є випадковим. Воно має не лише історичне підґрунтя, адже саме нинішнього дня 15 років тому і 6 років тому почалися події в нашій столиці, які отримали назву двох революцій — помаранчевої та Революції гідності. У цьому співпадінні криється великий духовний сенс і певне послання для кожного із нас. Адже у такі моменти нашої історії було відчуття, неначе Ангели літали над Майданом. Неначе саме небо крилами Архистратига Михаїла доторкнулося до нашої приспаної байдужістю і зраненої гріхом землі і до наших зболених душ та пробудило їх зі сплячки страху і зневіри, оживило, усвідомивши велике покликання до свободи, до правди, до гідності, до повноти життя».

Опісля, владика Богдан зазначив, що свобода не може існувати без відповідальності, адже перетвориться на свавілля. «Свобода, щоб стояти на сторожі людської і національної гідності, мусить бути відповідальною. Перед ким? В першу чергу, перед Господом Богом, Який є Творцем людини і єдиним справжнім гарантом людської свободи. Лише у Божому Законі, у сповненні Божої волі людина осягає свою справжню велич, гідність і свободу. Натомість, бунт проти Божої волі, ігнорування Божого закону неминуче приводять до нових розчарувань, поразок і страждань», — сказав проповідник.

За словами Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, місце жертви Небесної сотні є насправді святим, адже саме на ньому довершилося утвердження нашої свободи і була захищена наша національна гідність. Однак, ця боротьба проти сил темряви ще незавершена: «Бо гідність і свобода — це дари, які не дані раз назавжди; їх мусимо утверджувати кожного дня наново. Бо сили темряви ще не відступили остаточно. Темрява ще є на нашій землі, і — чого гріха таїти — її ще так багато у наших власних серцях! А може тому, що її ще надто багато в наших серцях, вона ще не хоче відступати остаточно з нашої землі?!»

Наприкінці свого вчительського слова владика Богдан Дзюрах закликав усіх присутніх до щирого іспиту сумління перед лицем Героїв Небесної сотні: «Як ми самі вчора і сьогодні використовуємо дар свободи, кого ми слухаємо, коли приймаємо наші великі і малі щоденні рішення: чи слухаємося посланців Божих — Архистратига Михаїла та його небесних соратників — Ангелів світла, правди і добра, чи навпаки — піддаємося спокусам посланців темряви — хитрих і лукавих духів, які намагаються приспати нашу чуйність, задобрити нас пустопорожніми обіцянками та низькопробними видовищами, щоб відтак знову принизити нас, обікрасти і упокорити. Пам’ятаймо: кожне з наших рішень може бути, і як правило, дійсно є доленосним. У кожному нашому рішенні ми несемо нашу долю і долю мільйонів. Так, ми маємо свободу приймати рішення. І в цьому криється наша велика гідність. Проте, як слушно зауважив хтось, ми не маємо свободи вибирати наслідки наших рішень. То ж будьмо відповідальні!»

Цьогоріч всі заходи до Дня гідності та свободи відбуваються під гаслом «Вільні творити майбутнє», а Національний музей Революції Гідності разом із партнерами підготували виставки, показ фільмів, інсталяції, презентації книжок і відеороликів, лекції.

Зокрема, киянам та гостям столиці запропонували екскурсійні програми експозицією «Назустріч Свободі» в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану та «Місцями Революції Гідності» у центральній частині Києва. Крім того, відбулося відкриття нового виставкового простору просто неба на місці будівництва музею, демонстрація тематичних відео в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану.

У КМДА також з 14 до 17 години пройшов мистецький захід «Київ незламний». Надвечір у каплиці на алеї Героїв Небесної сотні в Києві відбулася молитва за Небесну сотню із запаленням свічок, а також аналогічні заходи відбудуться в інших містах України та світу. Крім того, о 18.00 на Майдані у Києві відбулося віче, щоб продемонструвати єдність українців.

За матеріалами мультимедійної платформи іномовлення України «Укрінформ»