Митрополит Володимир Війтишин привітав владику Йосафата Мощича з нагоди іменин

29 листопада 2022

У пʼятницю, 25 листопада, у день пам’яті священномученика Йосафата, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин здійснив візит до Чернівецької єпархії УГКЦ.

Митрополит Володимир Війтишин привітав владику Йосафата Мощича з нагоди іменин

Під час візиту митрополит Володимир очолив Архиєрейську Літургію, яка відбулася у катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці у Чернівцях. Про це зазначає пресслужба Чернівецької єпархії УГКЦ.

Владиці Володимиру співслужили єпископ Чернівецький Йосафат Мощич, єпископ-номінант отець Микола Семенишин та священники Чернівецької єпархії. Духовенство разом із вірними просили у милосердного Господа багатих земних та небесних ласк для владики Йосафата у день його іменин.

Під час Літургії митрополит Володимир виголосив проповідь, де, звертаючись до вірян, наголошував на подвигу мученика Йосафата за Христову віру та єдність Його Церкви: «Коли ми читаємо про життя священномученика Йосафата, то насамперед бачимо його велику любов до Всевишнього Господа. Чотириста років тому він помер за з’єднання. А який світ сьогодні? Небагато змін: бачимо добро і зло, правду і несправедливість, бачимо переслідування і піднесення Церкви, і продовжуємо молитися за ту єдність, за яку молився священномученик Йосафат».

«У цей день, коли згадуємо пам’ять священномученика Йосафата Кунцевича, заносимо наші молитви, щоби він став в обороні у цих важких для нас часах війни допоміг витримати у вірі й правді, щоби Боже Благословення було на нашому українському народі й Церкві», — підсумував владика Володимир.

Відтак митрополит Володимир привітав владику Йосафата з його іменинами та побажав архиєрею міцного духовного здоров’я, сили та наснаги у служінні Богу та українському народові, беручи приклад зі свого покровителя, для нових звершень у Чернівецькій єпархії, що відзначає своє п’ятиліття.

До слів привітань приєднались священники Чернівецької єпархії, що прибули на свято, а також представники спільнот, які діють при катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці.