Митрополит Володимир Війтишин освятив каплицю Святого Йосифа Обручника у «Домі матері та дитини» у Горохолині

25 червня 2026

20 червня архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин здійснив архипастирський візит до «Дому матері та дитини», що діє у селі Горохолина, Богородчанського протопресвітеріату. Цього дня спільнота дому відзначила 15-ту річницю своєї діяльності.

Митрополит Володимир Війтишин освятив каплицю Святого Йосифа Обручника у «Домі матері та дитини» у Горохолині

Упродовж п’ятнадцяти років сестри-монахині зі Згромадження служебниць Господа і Діви Марії з Матара Чернечої Родини Воплоченого Слова опікуються тут матерями та дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, надаючи їм необхідну підтримку та допомогу. Про це розповідає Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

На подвір’ї «Дому матері та дитини» владику Володимира урочисто зустріли діти, настоятелька дому сестра Марія Владичиця Петрів та капелан о. Віталій Козінчук. До святкування також долучилися сестри-монахині, мешканки дому разом зі своїми дітьми, священнослужителі та вірні.


Під час візиту архиєрей освятив каплицю Святого Йосифа Обручника, яка відтепер стане осередком спільної молитви для усіх мешканців дому. Небесним покровителем Дому матері та дитини є саме святий Йосиф — взірець довіри Богові, жертовного служіння та відповідальності за доручену йому родину.

Після Чину освячення присутні спільно молилися акафіст до святого Йосифа Обручника, просячи його заступництва для матерів, дітей, сестер-монахинь та всіх, хто підтримує діяльність дому.

У своєму слові владика Володимир зауважив, що поява каплиці у «Домі матері та дитини» є великою духовною радістю для всієї спільноти. За словами архиєпископа, молитва допомагає людині віднайти мир, надію та сили долати життєві труднощі, а тому ця святиня стане місцем особливої Божої присутності для матерів і дітей. Митрополит також наголосив, що кожна дитина є безцінним даром Господа та знаком надії на майбутнє, а любов і турбота, які вони отримують у цьому домі, допомагають будувати міцний фундамент для їхнього подальшого життя.

На завершення моління митрополит Володимир подякував сестрам-монахиням за багаторічне жертовне служіння, привітав спільноту дому з 15-річчям діяльності та уділив усім присутнім архиєрейське благословення.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae