Митрополит Василій Семенюк отримав державну нагороду від Президента України

16 травня 2019

Згідно із Указом Президента України № 188/2019 «Про відзначення державними нагородами України» орденом «За заслуги» ІІ ступеня нагороджено архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Української Греко-Католицької Церкви Василія Семенюка.

Митрополит Василій Семенюк отримав державну нагороду від Президента України

Відзнаку «за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм» вручив голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна після Божественної Літургії в архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії м. Тернополя.

«Дорогі отці наші — то нагорода ваша, дорогі вірні — то є нагорода ваша, то є нагорода нашої Церкви, яка завжди була з українським народом, яка ніколи не була державною, а була державотворчою…, яка дала поштовх до утворення нашої незалежної України», — у подячному слові зазначив архиєпископ Василій.

Також «за утвердження християнської моралі в українському суспільстві, відданість та працю» нагороджено відзнакою «За службу Україні» ректора Марійського духовного центру «Зарваниця» о. мітрата Володимира Фірмана.

Довідка

Відзнакою Президента України — орденом «За заслуги» нагороджуються громадяни України за видатні особисті досягнення в економічній, науково-технічній, соціально-культурній, військовій, державній, громадській та інших сферах діяльності.

Орден «За заслуги» має три ступені:

• орден «За заслуги» I ступеня,
  • орден «За заслуги» II ступеня,
  • орден «За заслуги» III ступеня.

Вищим ступенем ордена є I ступінь. Нагородження орденом «За заслуги» громадян України здійснюється послідовно, починаючи з III ступеня.

Знак ордена «За заслуги» І ступеня виготовляється зі срібла і має форму хреста із заокругленими кінцями, накладеного на медальйон із зображенням рослинного орнаменту. Сторони хреста покриті емаллю малинового кольору, пружки хреста — позолочені. З-під медальйона в напрямку сторін хреста розходяться пучки променів. Посередині хреста у вінку з дубової та лаврової гілок на блакитному фоні зображення малого Державного Герба України — тризуба. Вінок, тризуб, промені позолочені. Медальйон — з оксидованого срібла. Усі зображення рельєфні. До верхнього пучка променів прикріплюється кільце з вушком, крізь яке протягується стрічка для носіння на шиї.

Розмір знака між протилежними кінцями — 55 мм.

Зворотний бік знака плоский, з викарбуваним номером знака ордена.

За матеріалами Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ