Митрополит Лаврентій Гуцуляк разом із духовенством та вірними взяли участь у Ході за життя

10 травня 2019

Хода за життя 2019 року в м. Вінніпезі (Канада) розпочалася 9 травня із Меси в центрі міста в соборі Святої Марії архиєпархії Вінніпегу. Архиєпископ Річард Ганьон очолив Євхаристійну Літургію, а співслужили — архиєпископ Вінніпезький УГКЦ Лаврентій Гуцуляк і римо-католицький архиєпископ Сент-Боніфайс Альберт ЛеГатт, деякі священики і багато вірних.

Архиєпископ Альберт ЛеГатт у своїй зворушливій проповіді закцентував на словах уривку із Апостола цього дня — Діяння 8, 26–40. Зокрема, проповідник перефразував слова, що стосуються Христа, застосувавши їх до ненароджених дітей: «Як вівці, що були приведені на забій, або, як ягнята перед їхньою стрижкою, мовчать, і вони (ненароджені) не відкривають своїх уст. Справедливість щодо них була відкинута, хто може говорити за своє покоління?»

Після меси духовенство та люди направилися до Будинку Законодавства Манітоби, щоб приєднатися до багатьох інших, які прийшли безпосередньо на Марш. Провідником усієї Ходи став Спенсер Катеринюк. Таким чином, саме він надав слово архиєпископу Річарду Ганьону задля відкриття цього Маршу молитвою. Представник «Лицарів Колумба» і організатор Маршу Тім Скатліфф дав кілька інструкцій, а потім натовп вийшов.

Опісля завершення демонстрації, учасники ходи повернулися до законодавчого корпусу, де відбулася невелика програма, яка включала виступи кількох спікерів. Серед доповідачів варто відзначити: підприємець Джеймс Тейцма; поетеса міста Брендона та пролайф-активістка Бреанна Сіклікі, і ще одна пролайф-активістка Таша Дешамба. Наприкінці, архиєпископ Альберт ЛеГат прочитав заяву Канадської конференції католицьких єпископів і закрив цей захід молитвою.

Послання

Канадської Конференції католицьких єпископів
щодо Національного маршу за життя 2019 року

У єдності зі Святішим Отцем єпископи Канади підтримують святість життя

Канадська Конференція Католицьких Єпископів (CCCB), у глибокому унісоні з Папою Франциском, стверджує, що людське життя повинне бути захищеним та поважатися від моменту зачаття до природної смерті. Єпископи Канади продовжують і будуть підтримувати та співпрацювати з організаціями по всій країні, багато з яких не є католицькими, намагаючись об’єднати людей з різних сфер життя, які вірять у святість життя. Такі події, як щорічні та регіональні Марші заради життя, є значущими можливостями для об’єднання тисяч людей, які говорять одним голосом, щоб проголосити гідність всього людського життя. У повному спілкуванні зі Святішим Отцем, католицькі єпископи і всі вірні об’єднуються, заявляючи те, у що Церква вірить від самого початку свого існування, що «відмінність людського життя є абсолютним благом», і що «аборт і евтаназія [є] надзвичайно серйозними лихами, які суперечать Духу життя і занурюють нас у антикультуру смерті». Нещодавно Папа Римський Франциск зауважив, що «межу основної поваги до людського життя було перейдено, і це жорстоко, не тільки випадками індивідуальної поведінки, а й наслідками соціальних виборів і структур» (15 січня 2019 року, Папа Франциск у листі до Президента Папської академії життя). Сьогодні єпископи об’єднують свої молитви з усіма, хто відстоює життя.

9 травня 2019 року

За матеріалами Вінніпезької архиєпархії УГКЦ