Митрополит Борис Ґудзяк відвідав Паризьку єпархію Святого Володимира Великого

2 червня 2024

У день свята Торжественного поклоніння Пречиcтим Тайнам Тіла і Крови Христової за григоріанським календарем Архиєрейську Божественну Літургію у катедральному соборі Святого Володимира Великого в Парижі (Франція) служив владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, голова Відділу зовнішніх зав’язків Української Греко-Католицької Церкви та член Постійного Синоду.

Митрополит Борис Ґудзяк відвідав Паризьку єпархію Святого Володимира Великого

Під час Божественної Літургії владиці Борису співслужили парох катедри о. Андрій Морквас, протосинкел єпархії о. Ігор Ранця, настоятель парафій у Вансені та Сан-Жермен-ан-Ле о. Роман Остапʼюк та о. Юрій Залуцький, як інформує пресслужба Паризької єпархії Святого Володимира Великого.

У своїй проповіді митрополит зазначив, що у Західній Церкві є традиція Першого Святого Причастя, а у нашій Церкві ми робимо наголос на Першій Сповіді та говоримо про Урочисте, або Торжественне, Святе Причастя. Однак митрополит зазначив, що кожне Святе Причастя є торжественним. Воно є божественним і нічого не може бути більшим і урочистішим ніж божественне.

«Пресвята Євхаристія — таїнство присутності Бога серед людей; таїнство со-причастя, спів-участі: Божої спів-участі у нашому людському житті, і нашої спів-участі у божественному», — підкреслив проповідник.

За словами митрополита, у Тіло Христове, яким є Церква, ми входимо вже через Хрещення, а Євхаристією лише відновлюємося у Божому Житті, що не є ні теорією, ні філософією, а великим таїнством віри і реалією буття.

«Воскресле Тіло Христове має знаки від ран; наші рани вже є там, у прославленому Тілі Христа, через яке ми осягаємо оздоровлення, і через яке осягнемо перемогу і зцілення ран війни», — підкреслив на завершення проповіді владика Борис.

На завершення Божественної Літургій о. Андрій подякував владиці за те, що під час свого перебування у Франції ніколи не оминає нашої катедри. У свою чергу, митрополит Борис також поділився життям нашої Церкви в Америці.

Варто також додати, що напередодні на запрошення владики Гліба Лончини, апостольського адміністратора Паризької єпархії Святого Володимира Великого, митрополит Борис взяв участь у засіданні Колегії єпархіальних радників.

Владика Борис, серед іншого, представив рішення 77-ої сесії Постійного Синоду УГКЦ від 15 грудня 2023 року про створення при Українській церкві у Лурді Центру зцілення ран війни, над реалізацією якого якраз працювали радники. На засіданні розглядали інші поточні справи та виклики єпархії відповідно до порядку дня колегії радників.

Владика Борис очолив Божественну Літургію у каплиці Свв. Бориса і Гліба єпархіяльного дому, яку, крім членів колегії, молилися адміністратор єпархіяльного дому, а також священник Володимир Пендзей, єпархіальний Референт у справах семінаристів та покликань, якого того дня вітали із 8-річчям священничого рукоположення.