Митрополит Борис Ґудзяк відвідав місце заснування сестер-місіонерок Пресвятої Родини та Дім опіки старців св. Йосифа

30 травня 2021

У вівторок, 25 травня 2021 року, архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк разом з Матір’ю Марією та сестрою Йосафатою відвідав перший будинок, в якому мешкали та служили сестри-місіонерки Пресвятої Богородиці. У супроводі нових власників сестра Йосафата та мати Марія поділилися історією та спогадами пов’язаними з цим домом.

Сестри-місіонерки були засновані митрополитом Амврозієм Сенишиним, на той час єпископом-помічником Філадельфійським, з благословення архиєпископа і митрополита Костянтина Богачевського, у Стемфорді (штат Коннектикут, США) у день празника Покрову Пресвятої Богородиці, 14 жовтня 1944 року.

Дім у Стемфорді був матірним домом Згромадженням, місцем новіціату та водночас був школою, адже шкільництво є однією з основних харизм сестер-місіонерок. Остаточно, сестри закрили школу та продали дім у 2014 році.

Проте, Еммануела та Франц, нові орендатори дому, збираються продовжувати місію виховання та освіти. Цього літа дім, відкривши свої двері як дитячий садок, вкотре наповниться дитячим галасом.

Окрім того, наступного дня, у п’ятницю, 28 травня 2021 року, митрополит Борис очолив Божественну Літургію у Домі опіки старців Св. Йосифа у Слотсбурзі (штат Нью-Йорк, США). Попередній такий візит та молитва з мешканцями дому та сестрами-служебницями, які ним опікуються, відбувся більше року тому. У своїй проповіді архиєпископ і митрополит Філадельфійський побажав усім «миру та радості Святого Духа». Архиєпископ Філадельфійський подякував сестрам за віддане служіння, опіку та дбання за безпеку та здоров’я мешканців, особливо в часі пандемії коронавірусу.

На завершення Літургії, митрополит Борис по особливому відзначив пана Любомира Романківа, мешканця дому св. Йосифа, який нещодавно святкував своє 90-ліття. Митрополит подякував йому за активну участь у життя української громади у Сполучених Штатах, особливо за служіння як начального пластуна з 1997 року.

За матеріалами Філадельфійської архиєпархії УГКЦ