Митрополит Борис Ґудзяк розповів священникам Стемфордської єпархії про душпастирський план УГКЦ
Митрополит Борис Ґудзяк взяв участь у Днях духовенства Стемфордської єпархії, які відбувалися 5–7 жовтня в Українському культурному центрі «Союзівка».
«Союзівка» — це український культурний центр, розташований у м. Кергонксоні (штат Нью-Йорк, США) поблизу хребта Shawangunk Ridge на південь від гори Катскілл у північній частині штату Нью-Йорк. «Союзівка» організовує дитячі табори з вивчення культурної спадщини, семінари, фестивалі, концерти, танцювальні вечори та художні виставки для тих, хто зацікавлений у набуванні знань про Україну та її багату культуру. Центр також ставить собі за мету сприяти, зберігати і поширювати українську культуру. Він прагне за допомогою своїх програм прищепити гордість за українську спадщину в американської молоді українського походження. Український культурний центр «Союзівка» прагне продемонструвати культуру американській аудиторії.
Саме цей культурний центр став місцем зустрічі та духовного оновлення для духовенства Стемфордської єпархії УГКЦ під проводом правлячого архиєреє владики Павла Хомницького та архиєпископа і митрополита Філадельфійського владики Бориса Ґудзяка.
6 жовтня архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк поділився зі священниками візією душпастирського плану, який єпископи Української Католицької Церкви прийняли як загальний орієнтир розвитку на наступне десятиліття.
Доповідач вважає, що душпастирське навернення, про яке Папа Франциск часто говорить і про яке Блаженніший Святослав згадував у своєму слові, присвяченому 10 — річчю його інтронізації на чолі Української Католицької Церкви, є осердям плану.
Розповідаючи про свої інтуїції та занепокоєння щодо нинішніх викликів, з якими стикається Українська Католицька Церква у всьому світі, митрополит Борис запропонував духовенству Стемфорда поглянути на саму суть християнської віри. «Для нас важливо повернутися до центральної віри нашої Церкви, до нашої ідентичності — ми у Христа хрестилися, у Христа зодягнулися. Це не метафора, не ідея, не механізм, а метафізична, богословська, особиста правда — ми з’єднані з Христом. Якщо ми віримо, що ми є частиною Христового Тіла і ми можемо жити, віддаючи себе іншим, нам нема чого боятися».
Архиєпископ навів деякі тривожні статистичні дані. На кожного новоохрещеного римо-католика в США припадає шість тих, хто відходить від Церкви. Схоже на те, що протягом наступних 20 років ми втратимо до 80 % католицького населення США. «Ми, українці-католики, дихаємо тим же повітрям, що й наші брати римо-католики, і у нас більш-менш ті ж соціологічні проблеми», — підкреслив він.
«Ми повинні розуміти, що відбувається, подивитися на це реалістично і зрозуміти, як ми будемо протистояти. Давайте подивимось на реалії та подумаємо, куди Бог нас кличе. Дивімося очима Ісуса, який намагається бути поруч, торкнутися і зцілити», — підкреслив митрополит.
«Наша надія на Господа, який увійшов у наше життя. Він власним прикладом показав, як бути з людьми. Я думаю, якщо б Він воплотився тепер у середовищі Української Католицької Церкви в США наприкінці ХХ — на початку ХХІ століття, Він неодмінно приїжджав би до Союзівки», — закінчив жартом владика.
Після бесіди архиєпископ Борис відповів на запитання духовенства. Він закликав їх брати активну участь у глобальній дискусії Української Католицької Церкви. «Нам потрібно, щоб ваш голос був почутий у всій Церкві», — підкреслив він.
За матеріалами Філадельфійської архиєпархії УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ