Митрополит Борис Ґудзяк отримав ступінь почесного доктора семінарії святого Карла Борромео

18 травня 2021

12 травня 2021 року архиєпископові і митрополиту Борисові Ґудзяку було присвоєно ступінь почесного доктора семінарії святого Карла Борромео (Філадельфійська архидієцезія). Від імені Опікунської ради семінарії ступінь надав архиєпископ Філадельфії Нельсон Перес. Серед осіб, що отримали цей титул, є доктор Жаклін К. Ріверс, професор Андреас Відмер, суддя Самуель Аліто, свята Мати Тереза ​​з Калькутти та колишній головний суддя Пенсільванії Роберт Н. К. Нікс.

Єпископ-помічник Тімоті К. Сеніор, ректор Семінарії, зокрема зазначив: «Для семінарії святого Карла Борромео є честю вручити почесний докторат такому досвідченому науковцеві та діячеві глобальної Католицької Церкви».

Архиєпископ Ґудзяк також виступив зі словом привітання до випускників та семінаристів.

«Ми маємо привілей, владу і силу, яку дає нам наше Хрещення. Ці привілей, авторитет і сила таємничі, таїнственні. Те, як ми живемо, йде за прикладом самого Господа. Ви, випускники, протягом багатьох років відточувати усвідомлення свого Хрещення. Метою того, що ви пережили в семінарії — молитва, навчання, духовне провідництво, терапія, супровід — було ваше зростання як членів, як частин Тіла Христового».

Архиєпископ наголосив випускникам, що вони, майбутні священники служитимуть у складний час і що проблеми, з якими стикається Церква, зростають, і попросив їх покладатися на Бога.

«Одне з помилкових уявлень, яке ми маємо, і воно є одне з найнебезпечніших у духовному житті — це почуття самовпевненості, самодостатності. Америка вітає незалежність, це позиція, яку ми бачимо у словах і поведінці спортсменів, політиків, кінозірок та людей бізнесу. Американська відповідальність важлива, і я сподіваюся, що ми зможемо у ній зростати як громадяни та як нація. Проте, мусимо розуміти, що нам самим це не вдасться. Зараз у візантійській та латинській традиції читаємо як Син Божий у своїй місії постійно наголошує на своїх стосунках з Отцем. Не будьте на самоті! Не чиніть героїчного самогубства! Будьте з Богом! Будуйте стосунки. Розвивайте свою дружбу».

Серед випускників семінарії цього року є диякон Володимир Радько, який служить в Українській Католицькій Архиєпархії Філадельфії. Він отримав статус магістра богослов’я з відзнакою summa cum laude. Архиєпископ Борис подякував семінарійній спільноті за теплий прийом, який вони надали диякону Володимиру.

Довідка

Про семінарію Святого Карла. Заснована в 1832 році, семінарія Святого Карла Борромео вже понад 180 років формує хлопців і чоловіків для священничого служіння в Католицькій Церкві. У серпні 2019 року у семінарії навчалося 165 семінаристів. Географія семінаристів стає дедалі різноманітною, і близько 30 % його студентів зараз походять з країн Азії, Африки та Латинської Америки.

За матеріалами Філадельфійської архиєпархії УГКЦ