«Мироносиці відчувають у своєму серці потребу сказати останнє «дякую», — владика Максим Рябуха у неділю Мироносиць в Добропіллі

4 травня 2023

30 квітня, у неділю Мироносиць, владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату, звершив Божественну Літургію в храмі Непорочоного Зачаття Пречистої Діви Марії, що в Добропіллі, Донецької області. Розважаючи над уривком з Євангелія, єпископ пригадав про важливість подяки Богові та ділення вісткою про Його Воскресіння.

«Жінки-мироносиці йдуть до гробу з розумінням, що Той, хто їх любив понад усе — Його немає. І вони відчувають у своєму серці потребу сказати останнє „дякую“. За те, що Він їх любив, підіймав з колін життя, підносив очі до неба і повертав віддчутя важливості і потреби. Це бажання подякувати Богові відкриває іншу реальність», — наголошує єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ владика Максим Рябуха, як повідомляє місцева екзархальна пресслужба.

Проповідник також звернув увагу, що навіть попри внутрішні пережиття та враження, жінки-мироносиці з радістю у серці та душі діляться звісткою про Воскресіння Христове зі всім світом. Аби кожен відчув таке ж щастя та віддав хвалу Спасителю.

«Неділя Мироносиць є особлива. Ми знаємо, що мироносиці — перші жінки, які прийшли намастити тіло померлого Христа, довідуються, що Він воскрес. Переповнені здивуванням почутої події, спершу чуються знесиленими, щоб говорити. Бо інколи є моменти, що нездатен нічого вимовити, адже настільки багато є думок і вражень. Але, зрештою, від тих мироносиць звістка про Воскреслого Спасителя розноситься всім світом!» — зауважує єпископ-помічник.

Божественну Літургію співслужили з владикою о. Стефан Попадюк, настоятель парафії Непорочоного Зачаття Пречистої Діви Марії, та о. Сергій Паламарчук. Завершилося богослужіння молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний».

Варто наголосили, що двері храму Непорочоного Зачаття Пречистої Діви Марії у Добропіллі відчинені щонеділі для усіх охочих помолитися. Літургія відбуватиметься о 15:00 за адресою: вул. Каті Литвинової, 75.