Ми свідки любові, за яку наші друзі віддають життя: отець Роман Демуш розповів про підготовку до СДМ

26 травня 2023

«Ми не просто молоді паломники, ми свідки любові, за яку наші друзі віддають життя». Під час чергової сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ, що відбувалась 17–18 травня, отець Роман Демуш, заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді, розповів єпископам про підготовку до Світових днів молоді, що відбудуться на початку серпня у Лісабоні.

Всю детальну інформацію про цю подію та реєстрацію можна дізнатись ТУТ.

З болем у серці отець згадав про неймовірну втрату для команди організаторів СДМ, так і всієї нашої Церкви — несподівану смерть отця Григорія Назара. Участь молодих українців у серпневій зустрічі з Папою була великою мрією о. Григорія. І справжнім чудом стала ініціатива команди «Допомога Церкві на Сході» у пам’ять про отця оголосити збір коштів на підтримку поїздки молоді з України на Світові дні молоді в Лісабон.

Чимало молодих людей уже зареєструвались для участі в СДМ. Попереду — час духовної підготовки. Ми запитали отця Романа Демуша про те, в чому унікальність майбутньої події, її специфіку, важливість участі для української молоді та особливості приготування.

«Досвід Світових днів молоді — це досвід глобальної Католицької Церкви, світової спільноти молоді, яка збереться з різних куточків світу. Дуже важливо для українців бути там. Вкотре цитую Блаженнішого Святослава: „Нам важливо там бути, бо є ті, котрі хотіли, щоби нас там не було“. Ми їдемо на Світові дні молоді, щоби бути, дякувати, свідчити і говорити правду про нашу молодь, нашу країну. Дуже важливо зорганізуватись українській молоді з України та з-поза її меж, щоби представити світу свою державу», — розповів про значення поїздки о. Роман.

Відтак священник підкреслив, що Світові дні молоді — це не тільки фестиваль, гарна паломницька мандрівка Європою, це зустріч з Христом, це свідчення своєї віри іншим людям. «Українська молодь має свідчити ті християнські цінності, якими живе і за які життя свої віддає — і це не просто слова, а дійсність, в якій живемо».

Які особливості духовної підготовки до Світових Днів молоді? Отець Роман відповідає: «Власне, матимемо низку зустрічей з нашими єпископами. Цьогоріч участь у СДМ організовує спільний комітет УГКЦ та РКЦ. Ми прагнемо, щоби наша молодь приїхала підготованою, саме тому запланували шість формаційних зустрічей. Звісно, триваліша духовна підготовка є дуже важливою для цієї події, та, на жаль, в наших реаліях справжнім викликом стала сама фінансова змога відвідати цю зустріч. Зараз, коли організаційні питання залагоджено, ми готуватимемо групи».

Формація паломників, за словами доповідача, передбачає зустрічі з відомими інтелектуалами, представниками посольств України та Португалії, духівниками. Кожен СДМ має своє гасло, цьогоріч воно звучить: «Марія пустилася швидко в дорогу». «Ми, роздумуючи над цими слова, прагнемо теж пуститися в дорогу, що практично означає допомогти іншим. Тягар війни, за словами Блаженнішого, впав найбільше на українську молодь і вона говоритиме про це», — зазначив заступник Патріаршої комісії у справах молоді.

«Для української молоді пуститися в дорогу — це взяти на себе відповідальність, яку вона взяла — у творенні волонтерських штабів, праці і на фронті. Наша молодь має унікальний досвід війни і в час, коли одні хлопці і дівчата своє життя покладають заради своїх братів і сестер, всі ми, хто має змогу, маємо свідчити у світі про справжню відвагу любити і пускатися в дорогу», — мовив на завершення о. Роман Демуш.