«Ми спільні у вірі та мові, незважаючи на далеку відстань, і хочемо спільно іти далі», — владика Андрій Хімʼяк

2 лютого 2024

Протягом 22–25 січня 2024 року секретаріат Душпастирської Ради при Патріаршій курії УГКЦ продовжив здійснення зустрічей із представниками архиєпархії та єпархій УГКЦ у Південній Америці та Австралії.

Зустріч відбулася з 7 представниками із Бразилії, Аргентини, Парагваю та Австралії: владика Мирон Мазур, єпископ Прудентопільської єпархії Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, владика Даниїл Козлинський, єпископ Єпархії Покрову Пресвятої Богородиці із осідком у м. Буенос-Айрес (Аргентина), владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнсської єпархії Святих апостолів Петра і Павла, о. Назарій Кащак, о. Павло Сербай, о. Едсон Терновський, диякон Марко Срозіцький. Про це повідомляє секретаріат Душпастирської Ради.

Серед представників Душпастирської Ради у зустрічі взяли участь владика Кеннет Новаківський, голова Душпастирської Ради, владика Андрій Хім’як, його заступник, о. Юрій Чудяк, секретар, та о. Андрій Шестак, технічний секретар.

«Наша Церква, як і українська громада у Південній Америці зберегли свою віру і традицію. Велика кількість вірних, які навіть у четвертому чи пʼятому поколінні досі зберігають українські звичаї, пісню та мову. У літургійному житті можна побачити багато молоді і дітей, а також замилуватися тим, як чудово вся церква молиться, співаючи», — прокоментував асамблею Душпастирської Ради владика Андрій Хім’як, заступник голови.

Водночас єпископ зазначив, що тут є також багато локальних викликів, які часто схожі на виклики у всьому світі: відхід від традиційних цінностей, руйнування інституту родини, невелика кількість покликань до священства і монашества. «Проте, ми побачили не меншу кількість можливостей до розвитку нашої Церкви у країнах Південної Америки. Ми спільні у вірі та мові, незважаючи на далеку відстань, і хочемо спільно іти далі. Переконаний, що наші подальші зустрічі дадуть добрий плід та наблизять наші спільні контексти», — мовив архиєрей.

«Саме тому ми спільно обговорювали загальноцерковний Душпастирський план „Надія, до якої нас кличе Господь“, акцентуючи увагу на трьох темах: міграція, лікування ран і травм нашого народу, євангелізація. Ми також обговорювали Підсумковий документ Першої сесії XVI Генеральної асамблеї Папського Синоду Єпископів, щоб думати над тим, як ми маємо разом йти з цілою Католицькою Церквою. Вірю, що такі зустрічі не лише поглиблюють нашу єдність, а допомагають зростати у вірі», — сказав на завершення владика Андрій Хімʼяк.

Нагадаємо, що протягом 15–18 січня 2024 року відбулася чергова зустріч Душпастирської ради у м. Вроцлаві (Польща). Десять представників від архиєпархії, єпархій та екзархатів УГКЦ західної і центральної Європи зустрілись спільно для обговорення імплементації Душпастирського плану УГКЦ 2030.

Натомість до цього з 4 по 7 грудня 2023 року така ж асамблея відбувалася для представників архи/єпархій та екзархатів УГКЦ в Україні.