«Ми потребуємо Божої сили і змилування», — владика Петро Лоза у IV неділю Великого посту

17 квітня 2024

У IV неділю Великого посту владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, звершив Архиєрейське богослужіння у парафії Преображення Господнього с. Поториця (Львівська область).

На подвір’ї храму єпископа зустріли парафіяни та адміністратор парафії о. Роман Синицький, які запросили архиєрея звершити Божественну Літургію. Богослужіння відбулося у тимчасовій каплиці, яка слугує для потреб вірних на час побудови храму. Про це інформує пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

Ми потребуємо Божої сили

Після читання Євангелія владика Петро застановився над уривком недільного читання про батька, який приходить до Христа і просить про зцілення для свого сина.

«У сьогоднішньому Євангелії ми бачимо батька і сина. Для батьків страждання дитини завжди є болючим. Тож ми хочемо перемінити це на добро для дитини. Ми бачимо, що цей батько, показує свою віру. Але водночас він просить допомогти невірству. Після слів Ісуса злий дух кинув юнака до землі, немов поклонився перед Божою величчю і славою. Господь каже, що молитвою і постом виганяються біси. У житті не всі моменти є підвладні людській силі і волі. Ми потребуємо Божої сили і змилування», — виділив перший урок для вірних із євангельського уривку єпископ.

Святість — це Божий дар

Далі проповідник застановився над покликанням людини до святості, до якої Господь кличе кожного і кожну. Пригадуючи слова із Божественної Літургію перед причастям, коли священник підносить Агнця і мовить «Святе є святим», владика Петро пояснив, що через нашу участь у Святих Тайнах цю святість нам дарує Господь, який є всемогутнім і добрим.

Молитва і піст — шлях до святості

«Моя віра є запорукою вислухання молитов. Ми маємо просити в Бога допомоги в невірстві, щоб з більшим довірʼям поручитися в житті Господеві. Молитва — це діалог між людиною і Господом Богом. Кожен з нас, коли ми уважно молимось, чує, що для нас несе Боже слово і ми відчуваємо його присутність», — підкреслив єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

Також єпископ роздумував про значення посту, у часі якого ми робимо постанови: «Піст не є заради когось, навіть не для Бога, а для себе. Ми на перше місце ставимо волю Божу. Ми постимо тільки заради духовного поступу і збагачення для своєї душі».

Жити вірою у Воскреслого Христа

«Ця неділя нам пригадує про нашу людську неміч, що Господь є джерелом сили і помочі. Наприкінці Євангелія ми чуємо про важливу річ, про терпіння, смерть і воскресіння. Ми, які живемо вірою, живемо з вірою у Воскреслого Христа», — завершив свою проповідь владика Петро.