«Мудро та вміло використовуйте час для духовного дозрівання та наукового росту», — владика Ігор Возьняк до семінаристів на початок навчального року

24 вересня 2023

«Дякую усім вам, дорослим і дуже зрілим, що зібралися сьогодні під дахом храму семінарії Святого Духа, щоб розділити радість початку навчального року. Відомо лише Господу, яким буде цей академічний рік, а ми приймемо його таким, яким Бог поблагословить нас!» — розпочав своє слово до семінаристів Львівської духовної семінарії Святого Духа під час Божественної Літургії у суботу, 23 вересня 2023 року архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк.

Насамперед владика Ігор Возьняк звернувся до семінаристів, щоб мудро та вміло використовували час для духовного дозрівання та наукового росту, одягаючи свій розум у відповідні знання! Святий Клавдій Коломбієр (1641–1682) стверджував, що за час навчання у семінарії, якщо правильно систематизувати свій час і використовувати заняття, можна додатково вивчити чотири-п’ять іноземних мов. Про це повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

«Очевидно, що багато залежить від стану пам’яті та вольового завзяття. Тому закликаю вас брати пам’ятати, що ви прийшли трудитися в поті чола, щоб здобути добрі знання й вчитися ще краще використовувати свій час, як ви це чинили до сьогодні. „Nulla dia sine linea — жодного дня без рядка (лінії)“. Так звучить латинське прислів’я, щоб кожного дня набувати нові знання! Молитва, розумова й фізична праця сприяють духовному розвитку та духовній силі! Життя людини, хоч і довше, навіть сто двадцять років, швидко минає, закінчується, його неможливо порівняти з вічністю», — мовив архиєрей.

Відтак проповідник зацитував слова Святого Письма: «Ось, що доброго я побачив, що є гарне, їсти і пити, і бачити добро в усякому своєму труді, яким трудиться під сонцем за числом днів його життя, які йому дав Бог. Бо це його частина» (Еккл. 5, 17). Після чого, він додав, що Бог дав нам життя, щоб трудитися, — ніколи не дармувати! Не забуваймо, що Господь дарував нам безсмертну душу, яка не підлягає знищенню, не буде мати кінця, хоч має початок.

Далі митрополит відзначив, що наше земне життя є доволі крихким та короткотривалим. «Живемо в дуже складний час, у добу війни з лютим ворогом, який проектує ракети, міни, снаряди, кулі, політ дронів удень та вночі на нашу територію. Невідомо коли й де це залізяччя може впасти. Усе може статися несподівано. Життя кожної людини завжди висить на волосині. Вистачить, щоб обірвалась якась жилка чи просунувся невдало тромб у тілі, підвищився тиск крові й життя людини може завершитися. Проявляймо постійну пильність, стежмо за станом нашого сумління, щоб бути завжди готовими стати перед Богом й здати звіт зі свого життя», — сказав владика.

«Довіряймо Богові наше життя, дякуймо йому за усі його добродійства, вчинені для нас! Часи важкі, іде війна, чуємо різі голоси, дуже уважаймо та фільтруймо їх. Не слід вірити тим особам, хто критикує уряд, Церкву, військо, нападає на певних осіб, тощо, бо такі можуть служити ворогам, видаючи себе за великих патріотів чи патріоток. Будьмо мудрими й не поспішаймо вірити „ура-патріотам“, бо вони розхитують спокій та порушують баланс в країні», — закликав до пильності усіх присутніх митрополит Львівський.

Наприкінці проповідник закликав молитися за те, щоб Господь поклав край цій жорстокій війні, бо він знає, як це найкраще довершити.

«Вітаю всіх отців та семінаристів з початком нового навчального року, бажаю успіхів у навчанні та духовному житті! Звертаюся до наших семінаристів, особливо першого курсу, щоб гідно використовували час для навчання, були щирими перед своїми наставниками, підтримували дисципліну та цілковито довірилися Божому Провидінню! Хай Господь усіх благословить!» — мовив на завершення архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк.