«Молімося до святого Йосафата, щоб виблагав у Бога росту духа віри у нашому народі», — митрополит Ігор Возьняк

26 листопада 2022

«Сьогодні святкуємо празник святого священномученика Йосафата, який був відданий Богові усім серцем та з усієї душі», — мовив під час Божественної Літургії у день літургійного спомину святого священномученика Йосафата, архиєпископа Полоцького, владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський.

Насамперед архиєпископ і митрополит Львівський пригадав, що наступного року виповнюється 400 літ із дня мученицької смерті святого священномученика Йосафата Кунцевича. «На Синоді Єпископів у листопаді цього року, викладачі Українського католицького університету вже представили на 2023 рік обширний план святкувань цього великого святителя-мученика», — розповів архиєрей, як про це інформує пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

Відтак єпископ підкреслив, що священномученик Йосафат дуже уболівав за єдність Христової Церкви. «У 1604 року він вступив у василіянський монастир при церкві Пресвятої Трійці у Вільні. Пострижений у чернецтво святого Василія Великого з ім’ям Йосафат. Як клірик вивчав елементи богослов’я під керівництвом Петра Суром’ятника — ректора монастирської школи, а після 1607 року — під керівництвом Йосифа Велямина Рутського та єзуїтів з Віленської академії. Написав сім коротких полемічних трактатів про необхідність відновлення єдності Західної і Східної Церкви під головуванням Папи Римського. Навертав багато людей до єдності в Христовій Церкві, за що був прозваний православними „душехватом“. Помер єпископ у 1623 році від побиття противниками церковної єдності», — пригадав основні факти із життєпису святого проповідник.

Далі владика Ігор зазначив, що біля тіла мученика діялися чуда. Саме тому у 1643 році папа Урбан VІІІ проголосив Йосафата блаженним, а через 224 роки папа Пій ІХ прилучив Йосафата до лику святих вселенської Церкви.

«Молімося до святого Йосафата, щоб виблагав у Господа закінчення війни в нашій Україні та росту духа віри в нашому народі!» — сказав архиєпископ і митрополит Львівський.

Нагадаємо, що 12 листопада 2022 року Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Божественну Літургію на гробі святого Йосафата Кунцевича в базиліці Святого Петра у Ватикані. Цією урочистою Літургією було відкрито ювілейний рік 400-річчя мученицької смерті священномученика Йосафата. «В особливий момент історії нашої Церкви і України, сповнений болю, крові, мук і страждання, ми зібрались тут, у серці християнства, при гробі Апостола Петра. А зібрав нас тут святий священномученик Йосафат», — наголосив Предстоятель.