«Люди потребують нас, місіонерів, як в Україні, так і поза її межами», — владика Микола Семенишин на початок спецкурсу з місійного служіння
У середу, 21 червня, у каплиці Івано-Франківської духовної семінарії розпочався спецкурс місійного служіння для семінаристів, які перебувають на останніх роках навчання в духовних семінаріях УГКЦ по всій Україні. З цієї нагоди моління очолив єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ владика Микола Семенишин.
Місійний курс триватиме чотири дні, впродовж яких на учасників чекає насичена програма, що передбачає участь у Божественних Літургіях, духовні науки та дискусії, тренінги та лекції, спілкування з наставниками та духівниками. Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Серед лекторів виступатимуть і ділитимуться знаннями й порадами, зокрема Єпископи УГКЦ — владика Степан Сус, Голова Пасторально-міграційного відділу, владика Йосафат Говера, екзарх Луцький, владика Василь Тучапець, екзарх Харківський, владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський, владика Максим Йосафат Рябуха, СДБ, єпископ-помічник Донецького екзархату. Також протягом цього часу із семінаристами ділитимуться своїм душпастирським і місіонерським досвідом священники та представники монаших спільнот.
Перший день спецкурсу розпочався із молебню до Найсвятішого Серця Ісусового, який очолив владика Микола Семенишин у співслужінні ректора Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата о. Тараса Путька.
Опісля молитви владика Микола звернувся до присутніх, вітаючи гостей на Прикарпатті, та передав найщиріші вітання від архиєпископа і митрополита Івано-Франківського владики Володимира Війтишина.
«Сьогодні ви прибули сюди, щоб набратися досвіду, адже усі наступні дні слухатимете єпископів та священників, які вже мають досвід у місійному служінні. Я ж хочу щиро побажати, щоб ці курси відбулися успішно. Місійне служіння потрібне завжди, бо є люди, які потребують нас, місіонерів, як в Україні, так і поза її межами. Тому нехай Святий Дух провадить вас легкою стежкою й відкриває ваші серця та уми, щоб ви не тільки слухали добрі та важливі речі, а також обмінювалися ними», — мовив владика Микола.
«Символічно, що місійні курси цього року ви проводите в Івано-Франківській семінарії ім. свщмч. Йосафата, бо цього року вшановуємо 400-ліття мучеництва святого Йосафата. Тож нехай він стане вашим заступником, а Господь допомагає вам для вашого добра та добра тих, кого вестимете у своєму служінні, до якого Він вас покликав», — побажав архиєрей.
Владика Степан Сус, Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, розповів для Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ про особливості та важливість даного заходу: «Перш за все організація таких курсів місійності для семінаристів, які навчаються на останніх курсах семінарії, є рекомендацією рішення Синоду Єпископів УГКЦ. Вони проводяться для того, щоб перш за все поширювати дух місійності серед випускників семінарії, які незадовго стануть священниками й будуть стояти перед вибором, у який спосіб вони мають здійснювати своє священниче служіння».
Відтак владика продовжив: «Для нас, організовуючи такі курси, перш за все важливо представити перед семінаристами потреби Церкви. Де, в яких місцях, в яких частинах України чи світу, сьогодні є потреба у священниках. Також нам важливо дати їм певні напрямні. Звичайно, ми не очікуємо, що вже завтра всі будуть місіонерами, але ми розуміємо що до місійного служіння навіть священник і семінарист повинен підготуватися».
Владика Степан також додав, що майбутнім священникам важливо знати про виклики та труднощі, які можуть їх спіткати. Особливо, якщо мова йде про одруженого священника, який має сім’ю та дітей, він повинен бути готовим до різних обставин, які можуть виникати у зв’язку з його служінням, як місіонера.
Ці кілька днів семінаристи матимуть змогу найперше почути різні місійні потреби нашої Церкви. З доповідями до них прибудуть єпископи з різних екзархатів, де є потреба у священнослужителях.
Владика Степан зауважив, що Пасторально-міграційний відділ УГКЦ також представить потреби у служінні душпастирів у країнах Пасторально-міграційного відділу, країнах Європи, де створюються парафії, які потребують священників. Ну й звичайно, семінаристи будуть знати, що коли у них з’явиться бажання служити місіонером, то вони будуть розуміти, куди звернутися.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ