Ким є новий єпископ новоутвореної Ольштинсько-Ґданської єпархії отець Аркадій Трохановський?

9 грудня 2020

Отець Аркадій Трохановський, дотеперішній парафіяльний священник у м. Валчі, був призначений єпископом нової Ольштинсько-Ґданської єпархії. Рішення про призначення та адміністративний поділ Української Греко-Католицької Церкви у Польщі Папа Франциск оголосив 25 листопада 2020 року. Надаємо детальну біографію отця Аркадія Трохановського.

Майбутній єпископ Аркадій Трохановський народився в сім’ї лемківських переселенців під час акції «Вісла» 6 січня 1973 році у м. Шпротава (Любуське воєводство), у сім’ї Яна та Ольги. Підрісши, відвідував початкову та середню школу в рідному місті Шпротаві.

Закінчивши середню школу, Аркадій Трохановський вступив до Митрополичої семінарії в Любліні і пройшов там священничу формацію. Закінчив філософію та теологію в Люблінському католицькому університеті в 1998 році. Відтак здобув ступінь магістра теології. Опісля, був висвячений на диякона в Шпротаві 19 серпня 1998 року тогочасним архиєпископом і митрополитом Перемисько-Варшавським владикою Іваном Мартиняком. Відразу розпочав дияконське служіння у 1998–1999 роках у греко-католицькій парафії в м. Легниці. Також у період з 1998 по 2002 рік він продовжив вищі студії на Папському теологічному факультеті у Вроцлаві. На той час, він також був стипендіатом Катехитично-філологічного інституту в м. Гамінг (Австрія).

Диякон Аркадій Трохановський був висвячений на священника єпархом Вроцлавсько-Ґданським владикою Володимиром Ющаком, ЧСВВ, 29 липня 2000 року у м. Вроцлаві. Того ж року він став вікарієм у парафіях Вроцлава, Шроди Шленської, Олави, Олесниці, Єленії Гури та Валбжиха. Опісля, на Преображення Господнє 19 серпня 2001 року отець Аркадій отримав призначення на служіння парохом у парафіях міст Валчі та Щецинеку.

У 2002 році здобув ступінь ліцензіату із богослов’я. У 2002–2004 роках він був докторантом Папського богословського факультету у м. Вроцлаві. У 2012 році захистив докторську ступінь з екуменізму в Познанському університеті імені Адама Міцкевича на основі докторської дисертації під назвою «Відновлення єдності Київської митрополії зі Святим Престолом у вченні Івана Павла ІІ».

З 2006 року отець Аркадій Трохановський був членом пресвітерської ради Вроцлавсько-Ґданської єпархії, а з 2010 року — протопресвітером (деканом) Кошалінським. До проголошення номінації на єпископа він також був директором Департаменту у справах дітей та молоді Вроцлавсько-Ґданської єпархії, з 2003 року — був капеланом спортсменів, а також редактором журналу «Благовіст» — щомісячного журналу Української Греко-Католицької Церкви в Польщі. Під час служіння в Щецинеку отець Аркадій разом із парафіянами побудували церкву, яку освятили у 2015 році, після чого йому було надано можливість носити хрест з прикрасами. Отець Аркадій Трохановський знає українську, англійську та німецьку мови.