Курс вступу до богослов’я, української мови і культури провели в Аргентині

27 січня 2020

З 3 по 16 січня 2020 року в українській парафії святих апостолів Петра і Павла м. Леандро Н. Алем (провінція Місіонес, Аргентина), відбувався щорічний, вже 35-ий, Курс вступу до богослов’я, української мови і культури.

Курс вступу до богослов’я, української мови і культури провели в Аргентині

Як і кожного року, даний курс проходить з благословення преосвященного владики Даниїла Козлінського, єпископа єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі та є організований єпархіяльним Інститутом імені Патріарха Йосифа Сліпого.

Взяли участь у даному курсі молоді люди, переважно українського походження, з різних провінцій Аргентини: Місіонес, Чако, Мендоза, Кордоба і Буенос-Айрес. Протягом цих двох тижнів, для молоді давалися лекції з української мови, історії, географії, літератури та культури.

«З Божою допомогою та завдяки щедрості добрих людей, даний курс зміг відбутися успішно, який є здійсненням надій всіх українців, які прибули до Аргентини понад 100 років тому і старалися передавати з роду в рід нашу віру, українську мову і культуру. Тому цей курс має не тільки академічну частину, але також є нагодою для духовного зросту через участь у щоденній Божественній Літургії», — зазначив директор Інституту імені Патріарха Йосифа Сліпого о. Назарій Кащак.

Особливим моментом курсу був Святвечір і Різдво ГНІХ за юліанським календарем, 6–7 січня, коли учасники курсу мали нагоду заспівати колядки українською мовою через відео дзвінок до Києва Блаженнішому Святославу, Отцю і Главі Української Греко-Католицької Церкви, який ще священником також мав нагоду взяти активну участь у цьому курсі.

Завершився курс архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Даниїл, особливим моментом якої було прийняття однією з учасниць курсу Тетяною Поплавською Святих Таїнств християнського втаємничення: Хрещення, Миропомазання та Євхаристії. Відтак у парафіяльному салоні ім. Данила Новака відбулося вручення дипломів студентам 5-го останнього року навчання.

Наступний курс української мови і культури відбудеться вже традиційно наступного 2021 року з 3 по 16 січня.

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Аргентині для Департаменту інформації УГКЦ