«Кожен із нас, прийшовши сюди, зустрів Божий погляд», — владика Максим Рябуха на нічних чуваннях у Старуні
У неділю, 29 січня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що у Старуні на Івано-Франківщині, вперше у 2023 році відбулися молитовні нічні чування. Цього разу традиційні моління очолив владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату.
У цей день на нічні чування чисельно зібралися віряни з різних частин прикарпатського краю, щоб молитовно просити в Господа ласк і благодатей. Протягом нічних чувань паломники мали змогу приступити до Таїнства Покаяння чи мати духовні розмови з душпастирями. Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Владика Максим: Це місце — святе і благодатне
Моління розпочалися із Великої вечірні у храмі Святих апостолів Петра і Павла, яку очолив о. Тарас Путько, ректор Івано-Франківської духовної семінарії імені священномученика Йосафата. Відтак до прочан із наукою звернувся владика Максим.
«Це місце — святе і благодатне. Кожен на серці має особливі прохання, потреби, якусь особливу надію на Божу поміч, підтримку та Його милосердя. Наші з вами дороги зійшлися тут насамперед тому, що сам Бог нас хотів тут бачити», — мовив владика.
Далі єпископ роздумував про Божу опіку та любов до людини.
«Коли Бог мене шукає, Він мене любить. Проте як часто ми роздумуємо, що не тільки я люблю Бога, але й Бог любить мене? Насправді Божа любов наповнює життя. Тоді поступово ми починаємо розуміти, що наше життя не чуже для Нього. Наші клопоти не байдужі для Нього. Вони перебувають у Його руках».
Владика Максим: Бог доручив нам непереможну зброю — силу молитви
«Споглядаючи цю постать великого наступника апостолів, блаженного священномученика Симеона, усвідомлюємо, як сильно він любив Бога. І як сильно він дозволяв Богові любити себе та довіряв Йому! Навіть тоді, коли тяжко, коли по-людськи не знаєш, як реагувати, як діяти і чого чекати, Бог завжди поруч», — поділився архиєрей думками про Симеона Лукача.
«Сьогодні, прийшовши сюди, ми шукаємо Божого милосердя, любові та турботи. Кожен із нас покликаний бути світлом Божої любові у своєму житті, і нести та дарувати її у цьому світі тим, хто нас оточує. Запитаймо в Бога, яким має бути плід моєї молитви? Перший її плід — це спокій і радість», — зазначив проповідник.
Також єпископ зазначив, що, коли думаємо про війну в Україні, то маємо розуміти, що це війна не людини проти людини, а диявола проти Бога. Проте, кожному з нас Бог доручив непереможну зброю — силу молитви.
На Хресній дорозі
Продовжились чування молитвою на оздоровлення для паломників, а відтак благословенням мощами блаженного священномученика Симеона Лукача.
Згодом присутні у храмі вирушили на Хресну дорогу, у часі якої мали нагоду роздумувати над жертвою нашого Спасителя — Ісуса Христа, який відкупив від гріха все людство.
Після закінчення молитви на Хресній дорозі архиєрей виголосив другу науку: «Нині, роздумуючи над стаціями Хресної дороги, ми вкотре переконалися, як сильно Бог любить нас. Сьогодні Христос нагадує нам, що наше життя — не просто беззмістовне наповнення часу і простору. Кожен сьогодні присутній і всі, хто з певних причин не змогли бути тут, навіть ті, хто ще не вміє молитися, — усі без винятку люблені Богом».
Владика Максим: Співдіяти Богові в переображенні цього світу
Кульмінаційним моментом нічних чувань стала Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Максим. З єпископом співслужили священнослужителі Відпустового центру — о. Юрій Сидір та о. Володимир Лукашевський і запрошені душпастирі Івано-Франківської архиєпархії.
Після прочитання недільного уривку Євангелія архиєрей звернувся до прочан із третьою наукою: «Сьогоднішня велика кількість прочан — видимий знак невидимої Божої любові. Сьогодні Христос усіх нас збирає біля своєї Трапези. Ще 2000 років тому Ісус ходив вуличками Єрусалиму і за ним йшла велика сила людей. Христос мав силу притягувати людей. Він мав силу своїм словом горнути всіх до себе. Як багато людей іде за Ісусом! Цікаво, що в тій прощі, подібній, як і ми з вами відбували на Хресній дорозі, кожен від Христа черпав щось цінного та того, що будує життя. В один момент Бог зупиняє цей похід і звертається до Закхея. Він збагачувався на інших людях, проте хоче побачити Спасителя, розуміючи у глибині серця, що не достойний сказати Йому слова».
«Кожен із нас, хто скористав із Тайни Сповіді, повернувся до Бога. Кожен із нас, прийшовши сюди, дозволив зустріти цей Божий погляд. Власне Христос, який зупиняється і звертається до Закхея, пригадує також і йому, що народився не заради наживи на чужій біді, але щоб увінчати своє життя вічністю у небі. Христос нам пригадує, що наше життя допомагає співдіяти Богові в переображенні цього світу», — мовив єпископ у зверненні.
У часі Літургії прочани приступили до Таїнства Євхаристії, приймаючи до свого серця Ісуса Христа.
Завершення прощі
На закінчення чувань відбулося уділення Повного відпусту тим, хто виконав для цього необхідні умови. Пізніше о. Юрій Сидір висловив вдячність архиєрею, а також усім паломникам, священникам і семінаристам, які традиційно у великій кількості прибули до Старуні, за спільну молитву на чуваннях.
Наприкінець для прочан і духовенства зі святковою розколядою виступив вокальний гурт «ADORO», радісно прославляючи Спасителя світу — Ісуса Христа.
Також під час богослужіння відправили поминальну єктенію за всіма полеглими українськими Героями у війні, а також за Героями Крут, пам’ять яких вшановуємо 29 січня.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ