Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ привітала лікарів із їхнім Міжнародним Днем

5 жовтня 2020

Відповідне звернення опублікували на фейсбук-сторінці Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ.

Сьогодні, 5 жовтня, у перший понеділок жовтня, відзначається Міжнародний день лікаря.

Нові обставини сучасної пандемії, небезпеки та смертного страху для багатьох людей стала більш зрозуміла істина, що діяльність лікаря надзвичайно важлива у суспільстві. Часто наголошується, що священик і лікар — особи, які повертають, дарують здоров’я людям. Священик духовне здоров’я, а лікар — соматичне, тобто тілесне і душевне.

Сучасні лікарі у своїй праці опираються на широкі знання і колосальний досвід інших лікарів, його професія — дуже складна і відповідальна, адже в його руках людські життя. Процеси глобалізації оголили проблему, що в сучасному світі не всі люди мають доступ до якісної медицини, а також не всі лікарі можуть використовувати досягнення медичної науки.

У 1971 році лікарі створили професійну незалежну організацію під назвою «Лікарі без кордонів». Ця організація допомагає жертвам природних катастроф, збройних конфліктів, епідемій, соціальної маргіналізації більш ніж у 80 країнах світу, допомагає усім потребуючим і хворим незалежно від політичної, релігійної або етнічної приналежності. Щорічно близько 700 медичних працівників працюють у гарячих точках світу.

Саме ця організація, залучаючи теж ВООЗ, стала ініціатором відзначення Міжнародного дня лікаря. Цей день запроваджений як вияв акту солідарності і активних дій лікарів усього світу. Адже головна мета лікаря незалежно від національності — поліпшення і збереження здоров’я людей. Ісус Христос дарував оздоровлення всім хворих, які були відкриті для приймання його ласки, тому більшість описаних у Євангелії чудесних знаків є саме оздоровленнями.

Церква, продовжуючи покликання Христа, теж стоїть на сторожі здоров’я людей, тому високо цінує покликання та працю лікарів.

У цей Міжнародний лікарський день від імені Української Греко-Католицької Церкви сердечно вітаємо всіх українських лікарів, які є складовою частиною всесвітньої системи охорони здоров’я. Церква висловлює свою постійну солідарність із лікарями, які сьогодні перебувають на передовій захисту людського життя.

Свята Церква закликає теж усіх людей насамперед глибоко у своєму серці плекати глибоку повагу до лікарів та виявляти її у суспільному житті. У цей день необхідно наголосити про завдання держави створювати відповідні умови для праці лікарів та медичного персоналу.

Дорогі лікарі!

У Міжнародний день лікаря від імені Української Греко-католицької Церкви сердечно вітаємо вас і бажаємо рясного Божого благословення, поваги у суспільстві, миру у сімейному житті, наснаги та взаємодопомоги у професійній діяльності та міцного здоров’я, спокою і радості у Святому Дусі.

с. Севастіяна Карвацька, ЧСВВ,
Голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я