Катедральний хор Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії відзначив 30-річчя
15 липня в Мюнхені (Німеччина) катедральний хор Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії «Покров» відзначив свій 30-літній ювілей.
Дійство розпочалось Архиєрейською Божественною Літургією в катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці, яку очолив апостольський екзарх владика Богдан Дзюрах. Про це зазначає пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.
Божі дари у нас задля обдарування ближніх
У своєму духовному слові владика Богдан наголосив на важливості дарів кожної людини, якими ми покликані обдаровувати інших і прославляти ними Господа. «У тілі Христовому кожен з нас має свої дари, таланти і своє особливе покликання, яке полягає в тому, щоб ці дари, цей потенціал, який Бог вкладає у нас, ми використали на Божу славу і на служіння ближнім. Це обдарування особливо переживається у церковній молитві. Коли ми сходимося разом на Літургію як одна церковна спільнота то досвідчуємо те таїнственне збагачення. Не раз будучи обмеженими, слабкими людьми, ми укріпляємося дарами, вірою, талантами, любов’ю цілої церковної спільноти. З іншого боку, особисто маючи теж Божий дар любові, багато талантів і дарів, збагачуємо і ділимося ними з усіма присутніми. Таким чином, даючи трішки чогось від себе, ми отримуємо у спільноті Церкви надзвичайно багато», — мовив архиєрей.
«Ми щасливі, що можемо втішатися вашими дарами і талантами, що ви, відкривши їх, віддали їх на службу Богові, Церкві і людям. І ми вам сьогодні за це безмежно вдячні і разом з вами заносимо цю подяку перед престіл Всевишнього», — подякував хористам апостольський екзарх.
Літургія цілої Церкви
А також єпископ молився у Літургії за тих, хто стояв у витоків створення катедрального хору. «Дякуємо тим, хто вже у вічності співають Богові небесну пісню з ангелами і святими, долучившись до небесного хору. Ми дякуємо Богові за тих, хто започатковував цей хор, за його творців і натхненників, за перших його учасників», — сказав до присутніх проповідник.
«Коли ми молимось Літургію, ми входимо у сопричасті — в Літургію цілої Церкви, земної і небесної. У нашій Літургії ми єднаємося з ангелами і святими в єдиній Церковній спільноті», — мовив владика Богдан про молитовний спів в часі Літургії.
Зустрітися з Богом на молитві спільноти
Звертаючи увагу присутніх на євангельський текст про відвідини Ісусом дому Марти і Марії, єпископ наголосив на двох важливих деталях, які показані в даному тексті (Лк.10, 38–42).
«Нинішнє Євангеліє дає нам цінну науку для нашого християнського життя. У першу чергу пригадує нам, яким великим даром є зустрітися з Богом на молитві у спільноті, у родині, що є привілеєм бути на Літургії і співтворити її, цю неповторну зустріч з Господом, який безмежно нас любить. І в Літургії ми перші користаємо, коли під час молитви відкриваємо своє серце на Боже Слово, на Його ласку, на Божу любов, щоб приймати у себе все, що Бог нам хоче дати», — сказав архиєрей.
Гармонія співу розпочинається з гармонії у серці
Також владика закликав хористів гуртуватися і зміцнювати дух братерства, духа правдивої християнської любові, щоб вони засвідчували не тільки багатство української культури, але передовсім автентичну християнську віру. «Гармонія співу розпочинається від гармонії з Богом у серці і від гармонії з ближніми. А відтак порушення цієї гармонії проявляється у всіх вимірах нашого життя. Зростайте у любові, у зичливості одне до одного в тому родинному дусі. В нинішньому Євангелії бачимо, що Ісус прийшов до родини: до сестер і до брата», — наголосив єпископ.
«Пам’ятайте, що літургійний спів — це молитва, а хори, на яких ви перебуваєте у храмі, — це є ваші сходи до неба. І через кожну Святу Літургію ви будете робити великий крок до неба, наближаючись до Господа», — сказав на завершення владика Богдан.
Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав нагородив керівника хору Василя Закопця та всіх його учасників Патріаршою грамотою. «Високо цінуємо вашу участь у благодійних концертах на підтримку України, яка переживає лихоліття війни. Оцінюючи Вашу ревність для Божої слави та добра Української Греко-Католицької Церкви, Ваш вагомий внесок у розвиток і популяризацію української духовності та культури серед місцевих жителів, складаємо Вам сердечну подяку та висловлюємо визнання і похвалу», — йдеться у грамоті.
Всі учасники хору отримали похвальні іменні грамоти від Апостольського екзарха владики Богдана Дзюраха.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ