Кардинал Паролін у Львові та Одесі молився за справедливий мир і провів низку зустрічей

21 липня 2024

Триває офіційний візит до України Державного секретаря Ватикану кардинала П’єтро Пароліна. Голова ватиканської дипломатії прибув, як офіційний представник Папи Франциска на урочистостях, присвячених Матері Божій Святого Скапулярію, які відбуватимуться у Бердичеві 21 липня 2024 року.

Про це повідомляє українська редакція «VaticanNews».

Зустріч у курії Львівської римо-католицької дієцезії

В п’ятницю, 19 липня 2024 р., кардинал Паролін у супроводі Апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаcа Кулбокаса, прибув ввечері до Курії Львівської римо-католицької дієцезії, де його зустрів митрополит Мечислав Мокшицький разом із єпископами-помічниками Едуардом Кавою та Леоном Малим. У зустрічі взяв участь також владика Володимир Ґруца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ. Були присутні також голова Львівської ОВА Максим Козицький та Міський голова Львова Андрій Садовий.

Після привітання з присутніми Папський Легат залишив свій перший коментар для ватиканських медіа. Розповідаючи про основні очікування від цієї подорожі, він сказав: «Причина візиту пов’язана зі святкуваннями у Марійському санктуарії в Бердичеві. Саме з цією метою Святіший Отець послав мене як свого спеціального представника, також і на прохання римо-католицьких єпископів піднести святиню до статусу малої базиліки. Отже, першою причиною буде саме розділити з вірянами це святкування і цю молитву, яка буде насамперед молитвою за мир. Це буде молитва, піднесена до Матері Божої, щоб Вона нарешті дарувала мир країні, яку Святіший Отець завжди визначає як „мученицьку“, „мученицьку Україну“. І, звичайно, ця нагода також дає мені можливість зустрітися з владою країни, з Президентом. Ми будемо говорити про мир, про те, які можливі перспективи миру».

Папський посланець зазначив, що йогог візит символізує «насамперед близькість Святішого Отця». «Цей візит, — сказав він, — є ще одним проявом тієї уваги, яку Святіший Отець не припиняє приділяти Україні. А також його великі сподівання на мир: від самого початку Папа намагався знайти шляхи до припинення війни, до того, що останнім часом прийнято називати справедливим миром. Ми також говорили про це в Бюргенштоці [у Швейцарії], коли відбувалася мирна конференція. Тож близькість, молитва і надія на те, що можна знайти способи якнайшвидше покласти край цій війні».

Відвідини постраждалої Одеси

Як повідомив посол України при Святому Престолі Андрій Юраш, другий день свого перебування в Україні, 20 липня, Державний Секретар Святого Престолу Кардинал П’єтро Паролін присвятив візиту до Одеси, щоб побачити місця руйнування від російських ракет.

Він відвідав катедральний собор Преображення Господа нашого Ісуса Христа (УПЦ МП), який був суттєво пошкоджений ракетою майже рік тому, 23 липня, зруйновані приміщення готелю і вокзалу морського порту.

Голова Одеської ОВА Олег Кіпер так прокоментував перший візит кардинала до цього міста: «Державний секретар Святого Престолу кардинал Пʼєтро Паролін з візитом на Одещині. В Одесі кардинал Паролін зустрівся з представниками католицької спільноти, ознайомився з роботою українського зернового коридору, завдяки якому забезпечується глобальна продовольча безпека, а також оглянув зруйнований внаслідок російської атаки Спасо-Преображенський кафедральний собор. Вдячні за вираження уваги, яку Святіший Отець не припиняє приділяти Україні та встановленню справедливого миру»».

Окрім відвідування об’єктів, зруйнованих російськими ракетами, сьогодні під час перебування в Одесі кардинал Паролін звершив особливі молитви за справедливий мир для України у двох головних католицьких храмах міста: Латинському соборі Успіння Пресвятої Діви Марії та греко-католицькій церкві Св. Архистратига Михаїла.

Відвідини греко-католицького храму Святого Архистратига Михаїла

Серед представників одеських греко-католиків у зустрічі взяв участь о. Олександр Смеречинський, військово-морський капелан. Ділячись думками про значення відвідин міста Папським посланцем він зазначив: «Це насправді дуже важливо для міста, яке перебуває під постійними атаками. І частина людей час від часу втрачає надію, перебуваючи під постійним психологічним тиском. Тож коли такого рівня особа, причому не просто представник якоїсь держави, а саме Ватикану, приїжджає зі словами підтримки, це дуже важливо для нас, католиків обох обрядів, та й взагалі для людей доброї волі, яких в Одесі більшість».

У короткому привітанні кардинал Паролін подякував усім, хто прийшов на цю зустріч, підкресливши, що приносить вітання від Папи Франциска, його близькість і благословення.

«Ви знаєте, наскільки Папа Франциск близький з Україною в ці важкі часи і наскільки він близький з усіма вірними католиками, як латинського, так і греко-католицького обряду, і з усіма жителями цієї країни. І він також заохочує вас через мене бути, як каже Святе Письмо, сильними і терпеливими в усьому. Я вважаю, що це найпрекрасніше заохочення: бути сильними в ці моменти труднощів, страждань, болю. І терпеливими, терпеливими в надії на те, що ця ситуація може скоро закінчитися і Україна зможе відновити мир, щоб кожен міг мирно жити на своїй батьківщині і мирно працювати», – сказав кардинал Паролін, запевняючи присутніх у своїх молитвах і прохаючи про молитву за Папу та його співробітників. На завершення він уділив присутнім своє благословення.

Візит до України триває...

Сьогодні, 21 липня опівдні, кардинал очолить Месу в Бердичеві. Санктуарій Божої Матері Святого Скапулярію є місцем паломництва, яке збирає вірних католиків з усієї України та інших держав. Ці останні два роки паломники йдуть туди, щоби просити заступництва Марії у своїх молитвах за мир.

У Києві кардинал Паролін відвідає греко-католицький собор, де у нього запланована зустріч із Патріархом УГКЦ Блаженнішим Святославом Шевчуком.

Перебуваючи у столиці, Держсекретар Ватикану зустрінеться з представниками влади та релігійними провідниками країни.