Італійський священник врятував українських дітей з-під Чорнобиля

20 травня 2022

Італійський священник Джузеппе Тедеско виїхав мікроавтобусом з північної Італії до польського кордону, щоб забрати українських біженців.

Італійський священник врятував українських дітей з-під Чорнобиля

Отець Джузеппе Тедеско — один із багатьох людей, які взялися допомогти українцям, які тікають від російського вторгнення. Парафіяльний священик та троє його парафіян упродовж 20 годин прямували на двох мікроавтобусах з Бусто-Арсіціо на півночі Італії до польського кордону, щоб забрати вісьмох українських біженців. Про це повідомляє інтернет-видання «Aleteia».

У супроводі волонтерів

По дорозі додому о. Джузеппе супроводжували деякі волонтери та українські біженці: шестеро дітей віком від 9 до 15 років і мати з 18-денною дитиною на руках.

Про цей шлях милосердя парафіяльний священник розповів на недільній Месі у своїй парафії в костелі св. Йосипа. Звістка швидко поширилася серед людей, і на диво мер міста Емануеле Антонеллі серед ночі чекав їх, щоб особисто зустріти, передає AGI.

Отець Джузеппе розповідає, що після перших вибухів він зміг поговорити з дітьми по телефону: деякі з них були дуже налякані й плакали. Одна з них втратила свій будинок від бомб і разом з іншими переховувалася у підвалі школи. Коли священик дізнався, що деякі з них перетнули кордон з Польщею, він швидко організував поїздку, щоб привезти дітей до Італії разом із мамою та її 18-денною дитиною.

Вони не вперше в Італії

Існує особливий тісний зв’язок між Бусто Арсіціо та Україною. Дітей о. Джузеппе разом із волонтерами привіз до Італії з-під Чорнобиля. Їх уже кілька разів приймали у цьому місті в минулому, під час літніх канікул та під час інших нагод.

«Дехто з них приїжджав до нас навіть на Різдво, і коли я почув їх по телефону, наляканих бомбами, у мене відразу виникла ідея здійснити цю подорож», — розповів о. Джузеппе виданню «La Repubblica». «Я попросив своїх парафіян перш за все помолитися за мир. Але це ще одна конкретна ознака близькості до людей, які перебувають у труднощах».

Поліцейський відділок у Бусто в рекордно стислі терміни підготував необхідні документи для в’їзду українським біженцям в Італію. «Парафіяни провели збір коштів для фінансування нашої подорожі, і я впевнений, що в найближчі дні надійде інша економічна допомога», — продовжує парох парафії Святого Йосифа. «Я не думаю, що роблю щось виняткове. Як я міг залишити їх там наодинці із війною?»

Анонімний щедрий безробітний

Однак, на цьому ця чудесна історія порятунку не завершилася.

Через кілька днів після повернення з подорожі, як розповідає отець Джузеппе, він отримав анонімний рукописний лист із пожертвою. Його надіслав 58-річний чоловік, який у листі зазначає, що не є парафіянином цієї парафії, але часто відвідує суботню месу. Дарувальник просить вибачення за свій почерк, зазначивши, що має проблеми із зором.

«Я вже два роки безробітний, і, незважаючи на труднощі, я відчуваю потребу зробити цю невелику пожертву для тих людей, які перебувають у більших труднощах, ніж я, і яким ви і ваша громада допомагаєте», - йшлося у цьому зворушливому листі.

У нього «велике серце», – коментує у Facebook о. Джузеппе.

«Цей лист із пожертвуванням коштує більше тисячі проповідей. Це милосердя, це серце, яке любить. Нехай Бог благословить і відплатить тобі, дорогий брате. Ваш жест – це прекрасна сторінка Євангелія. Чекаю на вас», – пише священник.