«Хрест Ісуса — це більше, ніж символ», — владика Петро Стасюк

30 вересня 2020

Церква присвячує три Неділі, щоб підкреслити важливість святого Хреста, на якому помер Ісус. Три Неділі, щоб підкреслити жертву Ісуса Христа на Хресті. Неділя перед Воздвижнням, Неділя Воздвиження та Неділя після Воздвиження. Це неймовірно! Хрест має дуже важливе місце у нашій духовності. Саме це підкреслив преосвященний владика Петро Стасюк, проповідуючи у Неділю перед Воздвиженням, 20 вересня 2020 року.

«Хрест Ісуса — це більше, ніж символ», — владика Петро Стасюк

Ми не створені, щоб бути відлученими від Бога

Щоб осягнути це, ми мусимо повернутися назад до Раю та Адама і Єви. Змій спокусив їх не слухати Господа. Змій став символом диявола, болі, страждань, смерті та відлучення від Бога.

Ми не створені, щоб бути відлученими від Бога. Господь любить нас та хоче щоб ми назавжди були в раю. Він обіцяє що врятує нас від гріхів і пришле Месію, свого Сина.

Перехід ізраїльського народу із неволі до свободи

Потрібно пам’ятати, що Господь завжди намагається допомогти людям, як він допоміг своїм людям, ізраїльтянам, які були у полоні у Єгипті. 2 500 років тому Господь вибрав Мойсея лідером ізраїльського народу, щоб привести їх у Землю обітовану. Історія про Мойсея та його 40-річну подорож по пустелі показує, що станеться на Голгофі у Єрусалимі 500 років згодом, де було розп’ято Ісуса Христа.

Щойно євреї перейшли Червоне море на своєму шляху до Землі обітованої, вони, як Адам і Єва, почали знаходити для себе фальшивих богів, і так само як Адам і Єва, почали грішити. За свій брак віри та непослух їх було покарано. Одним з покарань була пошесть змій. Багато загинуло від тих змій. Вони стають символом гріха, який знищує душі.

Федор Бруні, Мідяний змій, 1841Федор Бруні, Мідяний змій, 1841

Символ мідяного змія у пустелі

Люди звертаються до Мойсея по допомогу. Він, в свою чергу, просить допомоги в Господа. Бог наказує Мойсею зробити змію з металу та прикріпити зображення змія на дерево, щоб кожен міг бачити. Будь-хто, хто дивився на дерево з зображенням змії, після того, як його вкусила змія, буде врятований. Таким чином, це дерево стає символом спасіння, так само як символ дерева, на якому було розп’ято Христа. Змій та гріхи є безсилі перед жертвою Христа на хресті.

Якщо ви подивитеся на жезл українського католицького єпископа, ви побачите дві змії на жезлі і вони дивляться на хресті і хрест їх перемагає. Це символ прощення та спасіння. Нам відомо, що в сучасному світі символ змії використовують медики, що означає зцілення.

Хрест — знак надії для нас усіх

Для християн подорож через пустелю є символом нашого земного життя. Ми досі бунтуємося, не слухаємо Бога. Проте, Бог дає нам надію у нашій вірі.

Своїм розп’яттям на хресті Ісус знищує змія Адама і Єви і змія Мойсея. Ті, хто звертається до хреста після того, як покаються, є врятованими.

Жертва Ісуса нас спасає і спасає усіх вірних від гріхів. Саме тому ми носимо хрест в глибокій вірі. Це не простий символ. Це знак надії для нас усіх.

† Петро Стасюк,
єпарх Мельбурнський