Хресна дорога в соборі Святої Софії в Римі: свідчення владики Діонісія та вервиці для українських військових
У Хрестопоклінну неділю за григоріанським календарем, 20 березня 2022 року, парафіяльна спільнота прокатедрального собору Святої Софії УГКЦ в Римі та містяни зібралися пополудні на молитву Хресної дороги на подвір’ї перед храмом.
На першій стації молитви хрест тримав владика Діонісій Ляхович, Апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Італії, о. Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, протосинкел екзархату, екзархальні священники та клир собору. Про це зазначає пресслужба релігійного товариства «Свята Софія».
На другій стації молитовного розважання розп’яття тримав п. Андрій Юраш, Посол України у Ватикані, представники дипломатичних служб, монсеньйор П’єрпаоло Феліколо, директор єпархіальної фундації «Мігрантес» Римської дієцезії. На інших стація відповідно хрест передали молоді Риму, черницям Чину Святого Василія Великого, Згромадженню сестер катехиток Святої Анни, волонтерам собору, монахиням із Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії, Згромадження сестер Пресвятої родини, ченцям Чину Святого Василія Великого, членкиням спільноти «Матерів молитви», дітям недільної католицької школи «Свята Софія», вчителям школи, батькам цих дітей, працівникам релігійного товариства «Свята Софія» та жителям дому товариства, представникам оргкомітету «Євромайдан Рим» та Християнського товариства «Українці в Італії». Останню стацію Хресної дороги хрест тримали студенти Української папської колегії Священномученика Йосафата та інших папських колегій.
Наприкінці владика Діонісій дав своє свідчення віри присутнім: «Одинадцять місяців тому, протягом Страсного тижня, я потрапив в реанімацію лікарні Святого Духа в Римі із коронавірусним захворюванням. Однієї ночі я молився Хресну дорогу, і, дійшовши до дванадцятої стації, відчув глибоке єднання з Богом. Тримаючи в руках образ Ісуса та Марії, я був готовий віддати вже свого духа Богові». Єпископ саме тоді втратив свідомість. Він розповів, що відчував, як усі вірні за нього молилися, але був вже готовий віддати своє життя. «Наступного дня я повернувся до життя і відтоді почалося моє одужання і сьогодні я з вами. Нашу Україну хочуть до Христа прибити, списом проколоти, землею загорнути й поховати, але Господня сила є сильнішою від апокаліптичного звіра. Український народ йде Хресною дорогою зараз…», — звернувся він до присутніх.
На Панахиді молільники також згадали невинно вбитих на війні і запалили стрітенські свічки, які поблагословив Папа Франциск.
Отець Марко Семеген, ректор собору, подякував всім за спільну молитву і повідомив про започаткування нової акції на підтримку військових. «Вдячний за пожертви, які ви складаєте, а також волонтерам. Протягом цього періоду ми відправили тридцять вісім вантажівок гуманітарної допомоги до України. Тепер ми прагнемо купити нашим військовим вервиці і їх благословити в день посвяти України і росії Непорочному Серцю Марії 25 березня, аби вони оберігали воїнів від ворожої кулі», — повідомив о. Марко.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ