Харків: нижній храм — для молитви, а верхній — для гуманітарної допомоги

21 березня 2022

У Харкові під постійними обстрілами вірні Української Греко-Католицької Церкви продовжують молитись та діляться найнеобхіднішим. У найтемніші часи для нашої країни маємо надіятись не лише на свої людські сили і можливості, а найперше звертатися до Господа. Історія про світлих людей у темні часи.

Харків: нижній храм — для молитви, а верхній — для гуманітарної допомоги

Марина Головченко з початку війни волонтерить у Харкові. Каже, гуманітарна ситуація в місті та області непроста. Однак, на щастя, є можливість отримувати гуманітарну допомогу і роздавати її. Про це повідомляє Анастасія Вихор для Департаменту інформації УГКЦ.

«У нас діють пункти видачі на Новій пошті, Укрпошті, а також при греко-католицькій церкві у Харкові. На Салтівці наша парафія приймає гуманітарну допомогу і роздає її тим, хто цього потребує. Сьогодні нам вдається проводити богослужіння під постійними обстрілами. Ми зараз служимо Літургію в нижньому храмі тому можна сказати, що це є безпечне місце».

День у вірних парафії Святого Миколая Чудотворця у Харкові починається із Літургії та Молебня за припинення війни.

«Як тільки почалась війна, церква забезпечувала перебування і захист наших парафіян і не тільки. На території церкви у нижньому храмі проживали люди певний час» — розповідає Марина.

Тепер же крім духовного порятунку всі охочі можуть отримати гуманітарну допомогу: ліки, продукти, дитячі одяг, харчування та засоби гігієни.

«На сьогодні духовенству, волонтерам і мешканцям Харкова необхідна допомога. Нам бракує людей для того, щоб забезпечувати нормальне життя для мешканців Харкова. Велика кількість наших парафіян виїхала з міста тому церкві сьогодні не вистачає рук, щоб отримувати гуманітарну допомогу, розвантажувати її і допомагати людям» — каже дівчина.

За словами владики Василія Тучапця, майже всі священники екзархату за його розпорядженням залишилися зі своїми вірними. Дехто із них вивіз сім’ї та повернувся до вірних. Щодня відбувається богослужіння попри постійні обстріли.

«Дуже важливою є щоденна молитва. Вона підтримує людей у нелегкий час. Ще один момент — це роздача гуманітарної допомоги. 5 березня, у суботу, прибув 1-й вантаж допомоги зі Сколе. Нам передали цілу фуру продуктів, медикаментів, різних теплих речей. Від цього часу ми роздаємо гуманітарну допомогу при нашому храмі Святого Миколая у Харкові. Це відбувається 3 дні на тиждень: вівторок, четвер і в суботу. Маємо 4 пункти біля храму: роздача продуктів харчування, дитячого харчування і також засобів гігієни для дітей, медикаментів та речей».

Владика Василій Тучапець переконує, що люди дуже вдячні за допомогу і можливість забезпечити принаймні найважливіші життєві потреби. Відтак просить не зупинятись благодійників та продовжувати рятувати людей у потребі.

«Сьогодні, користуючись нагодою, хочу подякувати жертводавцям, які надсилають до нас допомогу з різних місць. Директор нашого „Карітасу“ отець Сергій у Львові координує збір речей, продуктів і надсилає автотранспортом чи залізницею до Харкова. Допомогу вже надсилали „Карітас“ з Івано-Франківська, Коломиї, Жовкви, Бродів. Також привезли допомогу з Яворова, Новояворівська та з різних монаших згромаджень».

Війна залишає слід і травми в житті людей. Владика Василь розповідає, що багато парафіян виїжджає з Харкова через страх бомбардування і обстрілів.

«Їм деколи дуже важко пережити ці моменти. Доводилося чути людей, яких просто трусить від страху. А в таких обставинах люди повинні просто залишити місто. Одна сім’я жила в районі „Обрій“ у Харкові. Він також був обстріляний. У їхній квартирі всі шибки вікон розбиті. Люди переховувалися у підвалі. Згодом інші наші парафіяни забрали їх до себе у приватний будинок. Через тиждень і цей район обстріляли. Після цього дитина почала труситися, плакати і переживати тривогу та зриви. Це змусило родину покинути Харків і виїхати на Західну Україну».

Попри це, за словами архиєрея, багато мешканців залишилось. Особливо людей поважного віку. Є й молоді сім’ї з маленькими дітьми. Вони дуже потребують допомоги.

«Хочу подякувати всім нашим волонтерам, які живуть навколо. Вони допомагають нам розвантажувати всі речі, сортувати і роздавати. Якщо нижній храм служить для молитви і сховищем від обстрілів, то верхній храм ще не завершений і служить складом».

У найтемніші часи для нашої країни владика Василій закликає надіятись не лише на свої людські сили і можливості, а найперше звертатися до Господа.

«Закликаю всіх щодня звертатися молитві і просити Господа, щоб Він дав нам силу і мудрість. Допоміг Президенту і керівництву нашої України, військовим і всьому нашому народу вистояти у цей час випробування. Давайте разом просити в Бога сили і мужності нашому війську звільнити окуповані загарбником території України. У безперестанній молитві просімо, щоб Господь дав мир нашій Батьківщині — Україні».