«Господь очікує виявлення плодів і дарів Святого Духа у нашому особистому житті» — владика Йосафат Мощич

8 червня 2020

У день П’ятдесятниці, 7 червня 2020 року, владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецький, у телепередачі «Недільне Благословення від Єпископа», яка виходить на телеканалі ТВА, роздумує над Особою Святого Духа.

Владика Йосафат звертає увагу на заснування Церкви як спільноти: «Хто такий Святий Дух? Третя Особа Божа. Дух Святий сходить сьогодні, у день П’ятдесятниці, і засновує Церкву. Це день народження Церкви. Коли зібрані дванадцять апостолів, інші учні, Пресвята Богородиця, і у вигляді вітру, вогненних язиків сходить на учнів і апостолів і перемінює їх, робить їх з лякливих, полохливих — мужніми, відважними місіонерами, які розійшлися по цілому світу і євангелізували його. І це робить Святий Дух», — зазначає єпископ.

Відтак єпарх Чернівецький продовжує: «Сьогодні ми також можемо просити Духа Святого, щоб Він відновив нас, тому що ми всі отримали його при хрещенні, миропомазанні, коли Бог в нас вклав завдаток Святого Духа. А що таке завдаток? Коли ми ідемо в магазин, хочемо щось купити цінне, то залишаємо завдаток, і тоді річ попередньо належить нам. Ми обов’язково повернемось, щоб забрати її, інакше річ пропаде. Тому Ісус Христос, даючи нам завдаток Духа Святого, обов’язково прийде і повернеться за нами. Це буде під час другого пришестя. Але також ми можемо і самі відректися Духа, живучи негідно, проганяючи Його».

Далі владика Чернівецький пригадує про дари і плоди Святого Духа, які свідчать про нашу духовну поставу. «Тому сьогодні просимо і молимо, щоб Господь відновив у нас сім дарів, які ми отримали, як пише пророк Ісая: мудрість, розум, рада, кріпость, знання, побожність і страх Божий. І також сьогодні просимо, щоб Господь відновив у нас плоди Святого Духа: „А плід Духа є любов, мир, радість, довготерпеливість, лагідність, доброта, вірність, тихість, здержливість“ (1 Гал. 5:22). І Господь очікує, що вони виявляться, процвітуть у нашому особистому житті. Або ж, ми тоді зрікаємося Духа Святого у нашому житті. Тому сьогодні просимо, щоб Дух Святий, який приходить, перемінює, відновив наше особисте життя, наші родини, сім’ї, парафіяльні спільноти, міста, державу і цілий світ, який сьогодні потерпає» — завершує думку владика Йосафат Мощич.

За матеріалами Чернівецької єпархії УГКЦ