«Головні свята та їх храми»: пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ презентує новий мультимедійний проєкт

22 вересня 2022

Від Різдва до Успіння Пресвятої Богородиці християни східного обряду святкують дванадцять найбільш важливих свят. З нагоди кожного з них на ресурсі Львівської архиєпархії — ugcc.lviv.ua, з’являтиметься ексклюзивний матеріал, який розповідатиме про суть свята, його походження та значення, а також про історію парафії Львівської архиєпархії, яка в цей день святкує свій храмовий празник.

Зокрема йде мова про дванадесяті свята: Різдво Пресвятої Богородиці — 21 вересня; Воздвиження Хреста Господнього — 27 вересня; Введення в храм Пресвятої Богородиці — 4 грудня; Різдво Христове — 7 січня; Богоявлення. Хрещення Господнє — 19 січня; Стрітення Господнє — 15 лютого; Благовіщення Пресвятої Богородиці — 7 квітня; Вхід Господній до Єрусалиму — неділя перед Великоднем — перехідне; Вознесіння Господнє — 40-й день після Великодня, четвер — перехідне; День Святої Трійці — 50-й день після Великодня, неділя — перехідне; Преображення Господнє, також Спас — 19 серпня; Успіння Пресвятої Богородиці — 28 серпня. Про це зазначає пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

Отож, перший матеріал розповість про свято Різдва Пресвятої Богородиці через ексклюзивну розмову Наталі Бельзецької з о. Орестом Фрединою, настоятелем храму Різдва Пресвятої Богородиці.

«Різдво Пресвятої Богородиці — світанок нашого спасіння. Отець Орест розповідає, що сьогоднішнє свято розпочинає церковний рік, а життя і приклад Марії вчить нас послуху, гідності, довіри до Бога навіть серед важких терпінь», — зазначає у своєму матеріалі Наталя Бельзецька.

Наступний матеріал розповість про свято Воздвиження Хреста Господнього та однойменну парафію у Львові.

Переглянути серію матеріалів можна за хештегом — #12 свят12 парафій