Глава УГКЦ у Черкасах: Воскреслого Христа можна зустріти в Церкві — не в будинку, а у спільноті людей, які вірують

20 квітня 2023

Ми можемо запитати, а де Христос є сьогодні, під час цієї Пасхи? І Боже слово нам відповідає: «Він воскреслий приходить туди, де збираються Його учні». Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді у Світлий четвер, 20 квітня, у Черкасах.

Патріарх згадав про Христових учнів і зауважив, що саме зустріч із воскреслим Христом змінила їхні життя, адже саме тоді вони зрозуміли все, що Він їм говорив. «Зустріч є необхідною для того, щоби зрозуміти. Як часто ми можемо чути про якусь людину. Але поки ми особисто її не зустрінемо, не з’їмо з нею пуд солі, як кажуть у народі, не можемо сказати, що її знаємо. Тих 40 днів після свого воскресіння Ісус Христос хоче, щоб ми Його пізнали», — сказав Блаженніший Святослав. Про це розповідає Департамент інформації УГКЦ.

У сьогоднішньому Євангелію євангелист Іван розповідає про таємну розмову з фарисеєм Никодимом. Під час розмови з ним Христос каже про нове народження з висоти, води й Духа. Никодим дивується: хіба можна, будучи старим, ще раз народитися? Але Христос говорить про святе Таїнство Хрещення. «Перший і найважливіший момент зустрічі з Христом із нами відбувся тоді, коли ми занурилися у Його смерть і разом із Ним воскресли. Це був момент нашого хрещення», — сказав Блаженніший Святослав.

Однак у цьому уривку Євангелія є ще один цікавий момент. Ісус говорить, що ніхто не вийшов на небо, тільки Той, хто зійшов з неба, — Син Чоловічий. Тому в Тайні Євхаристії ми не лише причащаємося Його Тіла і Крові, а стаємо Його Тілом.

Патріарх розповів, що Таїнство Хрещення не лише народжує нас із висот, води і Духа, воно нас ущеплює у Тіло воскреслого Христа і веде до спільноти. Якщо ми сьогодні хочемо дізнатися, чи хтось є добрим християнином, то запитуємо, до якої парафії він належить.

Після Літургії Блаженніший Святослав поспілкувався з вірянами, серед яких були внутрішньо переміщені особи з Бахмута, та священниками Черкаського протопресвітерства.

Відвідавши парафію у Черкасах, Глава УГКЦ завітав до м. Золотоноша, де відвідав храм Зіслання Святого Духа і зустрівся з місцевим священнослужителем о. Юрієм Голоднюком.

Пригадуємо, 18–19 квітня здійснив душпастирський візит до Кропивницького. У його межах Глава УГКЦ відвідав обласну клінічну психіатричну лікарню, відслужив Літургію у храмі Різдва Івана Хрестителя, освятив місцевий новостворений осередок Карітасу та роздав продуктові набори від Патріаршої фундації «Мудра справа».