Блаженніший Святослав відвідав Кропивницький

20 квітня 2023

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 18–19 квітня здійснив душпастирський візит до Кропивницького. У його межах Глава Церкви відвідав обласну клінічну психіатричну лікарню, відслужив Літургію у храмі Різдва Івана Хрестителя, освятив місцевий новостворений осередок Карітасу та роздав продуктові набори від Патріаршої фундації «Мудра справа».

Блаженніший Святослав відвідав Кропивницький

У перший день візиту, 18 квітня, Глава УГКЦ відвідав обласну клінічну психіатричну лікарню. Саме туди раніше направили одну з карет швидкої допомоги, яку Церкві передали вірні з Австрії.

Блаженніший Святослав поділився з медичними працівниками планами УГКЦ, зокрема у сфері зцілення духовних і психологічних ран війни, а відтак попросив про співпрацю: «Коли ми зрозуміли масштаби травм, то на рівні Синоду вирішили, що кожен наш священник має пройти сертифікатну програму невідкладної психологічної допомоги. Крім такої програми, ми ще мріємо в кожній єпархії мати центр лікування ран війни, щоб там можна було зробити доступною психологічну допомогу людям. І, очевидно, співпраця зі спеціалістами з ментального здоров’я буде основною».

Другий день візиту до Кропивницького, 19 квітня, Глава УГКЦ розпочав із Служби Божої у храмі Різдва Івана Хрестителя, під час якої нагадав вірянам, що спільна Літургія — це гарна нагода не лише один одного побачити, а й разом помолитися — разом пережити присутність між нами воскреслого Спасителя.

«Присутність воскреслого Спасителя серед своїх учнів означає присутність такої життєдайної сили, яка допоможе кожному, хто вірує у Воскреслого, так само пережити труднощі, страждання та навіть саму смерть. Ця життєва сила оживляє усіх, хто готовий її прийняти», — наголосив Блаженніший Святослав.

Під час проповіді Глава Церкви зазначив, що «ми в силу історичних обставин сьогодні щодня дивимося в обличчя смерті. Так виглядає, що смерть починає нас перемагати. А всі ми, живучи для перемоги, запитуємо себе, де взяти сили. Проте варто знати і пам’ятати, що між нами присутній Господь, який є джерелом тієї життєдайної сили».

«Коли ми переживаємо, відчуваємо присутність між нами нашого воскреслого Спасителя, він відновляє наші сили», — наголосив Патріарх.

Після Літургії Блаженніший Святослав подякував присутнім військовослужбовцям і поспілкувався з вірянами.

У межах душпастирського візиту Глава УГКЦ освятив місцевий новостворений осередок Карітасу й роздав потребуючим продуктові набори від Патріаршої фундації «Мудра справа».

Блаженніший Святослав відвідав також пункт незламності, який минулої зими УГКЦ за підтримки жертводавців встановила у Кропивницькому. Він наголосив, що подібні пункти незламності, які Церква встановила в 17 містах України, — це своєрідні центри зцілення ран війни, де можна одержати духовну пораду та кваліфіковану медичну допомогу.

«Цих ран, на жаль, є дуже багато, — зазначив Блаженніший Святослав. — І нехай Господь Бог силою діяння Святого Духа через професійну працю соціальних працівників, психологів, наших душпастирів зцілить і загоїть те, що сьогодні болить українському народу».