Глава УГКЦ у 214-й день війни: «Серед безумства війни хочемо стати перед Божим обличчям і втілити Його слово в нашому житті»

25 вересня 2022

Ми, як народ, серед цього безумства війни в цей момент, у цю неділю хочемо виконувати пророчу функцію Божого люду. Хочемо стати перед Божим обличчям, щоби почути Його слово і втілити його у нашому житті, у нашій борні, навіть у наших стражданнях. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 214-й день повномасштабної війни Росії проти України.

«Бо з того Божого слова і з його сили народжується наша надія, наше майбутнє», — додав Предстоятель, як про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Глава Церкви відзначив, що по всій лінії фронту, яка тягнеться понад 2000 кілометрів, ідуть тяжкі, кровопролитні бої. За його словами, ворог випустив по українській території щонайменше 7 крилатих ракет, наніс 22 авіаудари, 67 разів українські міста і села були обстріляні реактивними залповими системами російського війська. Постраждало понад 35 населених пунктів, міст і сіл України.

«Україна спливає кров’ю… Знову стільки жертв серед цивільного населення! Але Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» — відзначив Блаженніший Святослав.

Духовний лідер зауважив, що сьогодні неділя — особливий, як завжди святий день християн, коли ми спішимо до наших храмів для того, щоби стати перед Божим обличчям. І щоб вкотре осмислити місію, завдання і роль, яку Господь Бог відводить у сучасний історичний момент для людства і для українського народу.

«В Україні ми якось відчуваємо якесь особливе завдання», — вважає Предстоятель.

За його словами, ця неділя називається неділею перед Воздвиженням. Неділею, яка готує нас до свята Воздвиження чесного і животворящого Хреста.

«І в центрі уваги якраз буде Хрест Господній. Це дерево життя, з якого ми черпаємо сили для того, щоб жити по-християнськи в сучасних обставинах», — сказав він.

У цей день Блаженніший Святослав роздумував над важливістю Божого дару творіння.

«І ця застанова каже наступне: дбай про справедливий, збалансований та цілісний суспільний розвиток, що передбачає піклування про довколишнє середовище як простір життя для сучасних і майбутніх поколінь», — сказав Предстоятель.

Ми повинні розуміти, вважає він, що той всесвіт, який сотворив Господь Бог і дав людині для того, щоб вона могла з нього користатись і жити, не є просто якимось хаотичним набором ресурсів, які людина може в будь-який спосіб використовувати.

«Цей світ, — продовжив Глава Церкви, — у якому ми живемо, є цілісним організмом. Організмом, де все між собою є збалансоване і взаємопов’язане. Порушення рівноваги в одній його частині впливає на весь організм і змінює процеси у цілому всесвіті. Тому людина, яка діє у тому всесвіті, яка користає з його ресурсів, має розуміти, що коли буде страждати одна частина нашого довкілля, то разом з тою частиною буде страждати увесь довколишній всесвіт. У тому числі буде страждати і сама людина».

Тому коли ми хочемо говорити про справжній, збалансований і справедливий суспільний розвиток, наголошує духовний лідер, — розвиток нашого суспільства, ми повинні розуміти, що ми повинні правильно входити у цей організм створеного світу. І лише тоді той всесвіт буде дальше для нас простором життя для сучасних і майбутніх поколінь.