Глава УГКЦ у 201-й день війни: «Ми повинні дбати, щоб навіть в умовах війни не дати перетворити насильство на ідола в досягненні якихось цілей»

12 вересня 2022

Сьогодні російський агресор хоче насильно накинути Україні і світові свою дивну ідеологію, змусити людей бути щасливими в просторі руского міра. У цій ідеології, звісно, не йдеться про закон, чи право, чи повагу до добра та істини. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 201-й день масштабної війни Росії проти України.

Предстоятель відзначив, що впродовж останньої доби було нанесено 18 ракетних і 39 авіаційних ударів по мирному населенню Батьківщини. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

«Особливо жорстокими були ракетні удари по Харкову, по великій теплоелектроцентралі, яка забезпечувала теплом та електрикою три області північного сходу України: Харківську, Сумську та Полтавську», — додав Блаженніший Святослав.

За його словами, за повідомленнями органів державної влади, через перебої з енергопостачанням 4,6 мільйона людей в Україні мають обмежений доступ, а майже 1,5 мільйона не мають взагалі доступу до питної води. Ми мусимо подбати, щоби цим людям можна було доставити воду — необхідний засіб для виживання.

«Бачимо, що через великі втрати на фронтах ворог мститься на цивільному населенні. Але Україна стоїть. Україна бореться. Україна молиться. І ми, як щодня, дякуємо Господу Богу і Збройним силам України за те, що ми живі, що Батьківщина стоїть і перемагає», — наголосив Глава Церкви.

Буквально за кілька останніх днів, поінформував Предстоятель, було звільнено понад тисячу квадратних кілометрів нашої української землі, а від 1 вересня — це вже понад три тисячі квадратних кілометрів. Тільки за останній день було звільнено близько 20 міст і сіл на нашій Харківщині.

У цей день Глава Церкви роздумував над ще однією заповіддю «Суспільного дороговказу віруючого», яка каже: «Шукаю правду і справедливі закони. Шаную право інших у пошуках добра та істини. Протиставляюся всім видам насильства».

На жаль, звертає увагу духовний лідер, ми бачимо, що в сучасному світі насильство є своєрідним ідолом. Існує культ насильства. Той, хто слабкий, намагається силоміць накинути іншому свої переконання, свій спосіб життя. Тому християнська аскетика каже, що до насильства схильний той, хто є слабодухим.

На його переконання, маємо не тільки шукати істини, а й уміти поважати права іншої людини, зокрема на пошук добра та істини. Не можна накидати своїх поглядів чи свого способу життя. Слід шукати правду і творити справедливі закони — створювати простір мирного співжиття між людьми.

«Ми, християни, маємо свідчити, що є учнями істини, якою для нас слугує сам Христос. Ми — носії добра, і тому мусимо чувати, щоб у нашому народі, у нашій державі існували справедливі закони», — наголосив Блаженніший Святослав.

«Маємо подбати, — переконує духовний лідер, — щоб навіть в умовах війни не дати перетворити насильство на ідола, якого хтось може використовувати для осягнення своїх економічних чи політичних цілей».