Глава УГКЦ у 195-й день війни: «Алкоголізм, наркоманія під час війни показують усю свою руйнівну силу. Люди звіріють»

6 вересня 2022

Алкоголізм, наркоманія, інші соціальні лиха, які крадуть в людини її час, здоров’я і життя та стають простором втечі від жорстокої дійсності, під час війни показують усю свою руйнівну силу. Люди звіріють, втрачають відчуття добра і зла і вбивають без будь-яких докорів сумління. На це звертає увагу Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 195-й день повномасштабної війни Росії проти України.

Предстоятель зауважив, що впродовж останньої доби українська земля знову здригалася від масових ракетних ударів. «Відомо, що лише на Донеччині він знищив 274 школи, а вчора ми бачили, як російські війська розбомбили у місті Курахове гімназію № 2. Донеччина, яку росіяни хотіли „звільняти“, перетворюється на мертву пустелю», — сказав Предстоятель. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

«Але Україна стоїть. Україна бореться. Україна молиться. Вкотре дякую Господу Богу і Збройним силам України за те, що цього ранку ми живі. Закликаю всіх людей доброї волі молитися за Україну», — наголосив Блаженніший Святослав.

Духовний лідер заохочує вже тепер думати про те, якою повинна бути Україна після війни. «Очевидно, — додав він, — що саме християнська перспектива для українського суспільства може бути тією дорогою, яка скріпить наш народ, залікує його рани, відверне від нього нові небезпеки».

У цей день Глава Церкви запрошує вірних і людей доброї волі роздумати над другою заповіддю «Суспільного дороговказу віруючого», тому що, на його погляд, там криються дуже глибокі принципи будівництва і пошани людини до людини.

Другий пункт каже наступне: «Шаную своє тіло як храм Святого Духа. Не оскверняй його алкоголем, тютюном, наркотиками чи сексуальною розбещеністю. Протиставляю їм мудрість і силу Євангелія та християнської моралі. Впливаю на засоби масової інформації, щоб вони відображали християнську культуру».

«Ці слова, — на переконання Глави Церкви, — промовляють до глибини наших сердець в умовах війни, тому що ми щодня бачимо смерть, зневагу до людського тіла, і живого, і мертвого. Проте християни невтомно стверджують, що людське тіло є храмом Святого Духа, а не річчю, яку можна продати чи використати для власного задоволення. Повага до людини насамперед ґрунтується на повазі до видимої присутності людини в цьому світі».

«Ми бачимо, — звертає Предстоятель, — що ворог перетворює навіть статевість на інструмент війни і приниження людини. Ми, як християни, повинні це рішуче засуджувати і в особистому житті не повторювати такого ставлення до людського тіла — храму Святого Духа. Маємо дбати, щоб наші переконання, пошана до тілесності могли втілюватися в нашому житті, будувати християнську культуру в Україні».

Фото: ABC News / Phil Hemingway. Порожні пляшки з-під алкоголю у зруйнованій квартирі Віти Голубенко у Берестянці після російської окупації.