«Євхаристія — це наш завдаток вічного життя», — єпископ Йосиф Мілян у прокатедрі Святої Софії

1 червня 2024

30 травня Українська Греко-Католицька Церква в Італії святкує за григоріанським календарем Торжественне поклоніння пречистим Тайнам Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа. «Євхаристія є тією вершиною, до якої прямує діяльність Церкви, й одночасно є тим джерелом, звідки випливає вся сила», — проголошує Другий Ватиканський Собор.

З цієї нагоди, святкову Божественну Літургію у прокатедральному соборі Святої Софії у Римі очолив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, у співслужінні о. Романа Кіцелюка, синкла у справах духовенства та священничих родин Коломийської єпархії, о. Дмитра Кудіна, віцеректора собору, та о. Андрія Пеленського. Про це інформує пресслужба Релігійного товариства «Свята Софія» на власній фейсбук-сторінці.

У часі проповіді до вірян звернувся Владика Йосиф, закликаючи до глибших роздумів над сутністю Божої любові, якої нас вчить Христос.

«Апостолам було складно зрозуміти, в який спосіб їх вчитель дасть їм їсти Своє тіло і пити Свою кров. Христос мав у планах відкрити всю повноту Божої любові для апостолів й усього світу. Якщо людина живе лише для себе й своїх рідних, і не здатна дарувати себе, вона зникає з історії і памʼяті. Тоді людина не виконує того, що вклав у неї Творець — той, хто вміє Себе дарувати. Бог уміє беззастережно і жертовно служити іншим, повсякчасно бореться за Церкву, щоб не закрити Свої обійми у сейф і подарувати Себе усім, хто Його потребує. А як людина може себе реалізувати? Не тільки посадити дерево, збудувати будинок чи народити дітей. Людина, яка створена Богом з рації любові, має дарувати себе іншим. Ми маємо приклад Христа, який вчить Своїх учнів, як треба по-справжньому жити. Якщо вміємо поділитися Богом, як хлібом насущним, ми — на добрій дорозі».

Проповідник застановився над змістом свята Таїнства Пресвятої Євхаристії, що є осердям духовного життя Христової Церкви. «Гадаю, питання про присутність в Тайні Євхаристії повного і живого Бога ставив собі кожен християнин. Ми іспитуємо і екзаменуємо себе в утвердженні віри в те, що в клаптику хліба і у вині є справжній Бог. Ми так потребуємо міцнішої віри в те, що Євхаристія є нашою животворчою силою. Євхаристія — це наш завдаток вічного життя. І перемінений хліб додасть нам міці зостатися глибокими, неповторними людьми на образ і подобу Бога. Адже, вічне життя починається вже тут, з нашого народження», — на завершення мовив владика Йосиф.

Вірні спільно з душпастирями завершили богослужіння спільною молитвою за Україну виконанням духовного гімну «Боже, Великий Єдиний».