Єпископи Української Католицької Церкви у США зустрілися для обговорення актуальних душпастирських питань

12 квітня 2024

Владика Венедикт Алексійчук, єпископ Єпархії Святого Миколая Чудотворця із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), приймав в гостях єпископів Філадельфійської митрополії — владику Бориса Ґудзяка, архиєпископа і митрополита Філадельфійського, владику Павла Хомницького, єпарха Стемфордського, та владику Богдана Данила, єпископа Єпархії Святого Йосафата із осідком у м. Парма (штат Огайо, США) на чотириденну зустріч.

Зустріч відбувалася з 8 по 11 квітня 2024 року у Свято-Преображенському монастирі, що розташований у живописних горах північної Каліфорнії.

«Це була нагода для владик мати спільні реколекції, обговорити втілення душпастирського плану „Надія, до якої нас кличе Господь“, продискутувати відповіді на актуальні виклики та навіть розглянути нові місця та ділянки нашого церковного служіння в Америці», — повідомляє у коментарі пресслужбі Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Данило.

Окрім обговорення різних душпастирських питань митрополії, яке відбулося також за участі протосинкелів та канцлерів єпархій у США, ієрархи провели онлайн-бесіду із представниками Душпастирської ради УГКЦ.

Упродовж перебування у Свято-Преображенському монастирі єпископи насолоджувалися гостинністю монахів під проводом їхнього настоятеля о. Даміана. Українські єпископи мали нагоду долучитися до їхньої щоденної монастирської молитви, служіння Божественної Літургії та спільних обідів.

«Важливим моментом цьогорічної зустрічі також стало ділення досвідом місійних станиць у поодиноких єпархіях. Не могли ми оминути увагою тих місць, де сьогодні перебуває багато біженців з України, які потребують своїх духовних осередків. Тож єпископами було обговорено можливості відкриття нових місійних чи парафіяльних осередків», — продовжує ділення думками владика Богдан.

У середу, 10 квітня, єпископи приєдналися до своїх канадських співбратів — єпископів Української католицької митрополії Вінніпега. Між ієрархами УГКЦ відбулася спільна онлайн-зустріч, на якій було порушено різні питання, що впливають на діяльність і служіння Української Католицької Церкви в Північній Америці. Серед обговорюваних тем були зміни у літургійному календарі, новий англійський переклад Божественної Літургії, SingCon 2024 та потенційна особиста зустріч єпископів цього року в Сполучених Штатах Америки.

У четвер після полудня, 11 квітня, американські єпископи завершили свою зустріч і вирушили додому.